Zakrýváte své dítě v kočárku plenou? Nedělejte to!

Ruku na srdce: sluníčko svítí přímo do kočárku a vašemu miminku je to nepříjemné a ošívá se – co uděláte? Sáhnete po látkové plence nebo mušelínovém šátku a boudu kočárku zakryjete tak, abyste vašemu dítěti vytvořila stín? Děláte velkou chybu. Místo toho, abyste miminku ulevila, způsobujete, že se v kočárku přehřívá.

Sama jsem maminka od dvou dětí a prakticky denně vídám maminky, jak mají na svých kočárcích pleny. V lepším případě plenka vlaje nebo je připnuta kolíky. Dokonce některé maminky dávaji na kočár i pláštěnku. To mám vždy chuť dotyčnou zastavit a říct ji, jestli si uvědomuje, co tímto vynálezem způsobuje svému dítěti.
Podle studie publikované na webu www.svd.se byla teplota uvnitř nekrytého kočárku 22,2 stupně Celsia, po překrytí tenkou látkou dosáhla během půl hodiny hodnoty 33,8 stupně Celsia. Za hodinu teplota vyšplhala na neuvěřitelných 37,7 stupně Celsia.
Existuji slunečníky na kočárky, clony a stínítka, díky kterým na miminko nesvítí sluníčko a krásně mu tam proudí vzduch a nedochází k přehřátí organismu.
Myslete na své nejmenší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.