Zakrýváte své dítě v kočárku plenou? Nedělejte to!

Ruku na srdce: sluníčko svítí přímo do kočárku a vašemu miminku je to nepříjemné a ošívá se – co uděláte? Sáhnete po látkové plence nebo mušelínovém šátku a boudu kočárku zakryjete tak, abyste vašemu dítěti vytvořila stín? Děláte velkou chybu. Místo toho, abyste miminku ulevila, způsobujete, že se v kočárku přehřívá.

Sama jsem maminka od dvou dětí a prakticky denně vídám maminky, jak mají na svých kočárcích pleny. V lepším případě plenka vlaje nebo je připnuta kolíky. Dokonce některé maminky dávaji na kočár i pláštěnku. To mám vždy chuť dotyčnou zastavit a říct ji, jestli si uvědomuje, co tímto vynálezem způsobuje svému dítěti.
Podle studie publikované na webu www.svd.se byla teplota uvnitř nekrytého kočárku 22,2 stupně Celsia, po překrytí tenkou látkou dosáhla během půl hodiny hodnoty 33,8 stupně Celsia. Za hodinu teplota vyšplhala na neuvěřitelných 37,7 stupně Celsia.
Existuji slunečníky na kočárky, clony a stínítka, díky kterým na miminko nesvítí sluníčko a krásně mu tam proudí vzduch a nedochází k přehřátí organismu.
Myslete na své nejmenší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient