Základní škola Trávníky slaví šedesát pět let od založení

V rámci programu pětašedesátého výročí základní školy Trávníky, která je největší nejen ve Vsetíně, ale i v rámci celého okresu, se uskuteční od 20. do 22. listopadu řada akcí. Uskuteční se den otevřených dveří, slavnostní setkání současných a bývalých zaměstnanců i přátel školy a v rámci oslav se také bude ve foyer Kina Vatra konat výstava prací žáků. Oslavy budou školu stát do 15 tisíc korun.

Program zahájí v úterý 20. listopadu den otevřených dveří, který se bude konat od 8 do 17 hodin. Široká veřejnost se bude moci podívat do vnitřních prostor školy, a co víc, hosté se budou moci zúčastnit výuky, která bude pro tento den zpestřená tak, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet, co vše si ze základní školy pamatují. Připravené jsou nejrůznější pokusy, testy, zkoušky pravopisu a podobně.

Stěžejní akce v rámci oslav se bude konat ve středu 21. listopadu. „Od 16 hodin pořádáme slavnostní setkání zaměstnanců školy, a to jak současných tak bývalých, hejtmana Jiřího Čunka, zástupců vedení města, zaměstnanců odboru školství radnice a zástupců rodičovského sdružení,“ přiblížil ředitel školy Libor Slováček s tím, že pro hosty je připravena miniakademie v podobě vystoupení pěveckého sboru, zpěváků a hudebníků z řad žáků školy. Samozřejmostí je bohaté občerstvení.

Ve čtvrtek 22. listopadu se uskuteční ve foyer kina Vatra od 16 hodin vernisáž uměleckých prací žáků školy. Výstava potrvá do 27. listopadu.

Libor Slováček je ředitelem na Trávníkách už šestnáct let. Za jeho působení se změnila řada věcí. „Ve škole byla vybudována a zmodernizována školní kuchyně, budovy získaly novou fasádu, škola byla zateplena, a vyměněna byla okna. Dále proběhla rekonstrukce elektroinstalace a osvětlení hlavní budovy, rekonstrukce dopravního hřiště a jsou zpracovány plány na modernizaci sportovního hřiště,” řekl Libor Slováček. Škola se také vybavila novým nábytkem a zrekonstruována byla sociální zařízení. Byla také dovybavena počítačová učebna a třída pro výuku chemie. Většina učeben je již interaktivních.

Základní škola se nevěnuje jen výuce žáků. Pořádá například tančírnu na okresní úrovni, nejrůznější koncerty, jarmarky, pasování deváťáků. Součástí mimoškolních aktivit je také působení pěveckého sboru Trávníček, divadelního kroužku či soutěže Superstar. Školáci druhého stupně jezdí na nejrůznější exkurze.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient