Search
Close this search box.

Zájem o ukrajinské zaměstnance je veliký, řada z nich tu ale může začít podnikat, poradíme, jak si může občan Ukrajiny založit firmu

O práci je ze strany uprchlíků z Ukrajiny veliký, stejně tak je poptávka po zaměstnancích z této země. Redakci to v anketě potvrdili pracovníci tuzemských Úřadů práce. Mezi Ukrajinci je ale řada zájemců, kteří nechtějí být zaměstnanci, ale rádi by své znalosti a schopnosti využili ve vlastním podnikání. Jak je to tedy se založením firmy pro přistěhovalce z Ukrajiny?

O práci je ze strany uprchlíků z Ukrajiny veliký, stejně tak je poptávka po zaměstnancích z této země. Redakci to v anketě potvrdili pracovníci tuzemských Úřadů práce. Mezi Ukrajinci je ale řada zájemců, kteří nechtějí být zaměstnanci, ale rádi by své znalosti a schopnosti využili ve vlastním podnikání. Jak je to tedy se založením firmy pro přistěhovalce z Ukrajiny?

Kdo se rozhodne začít podnikat a založit s.r.o., obvykle chce společnost založit co nejrychleji a s co nejmenšími problémy. Řadu z nás odrazuje různá zbytečná administrativa, průtahy a řešení chyb, kterých se při zakládání společnosti dopouštíme. Často nám záleží i na tom, abychom dopředu věděli, na kolik nás takové založení firmy přijde. Jak tedy založit společnost s ručením omezeným (s.r.o.) nejsnadněji a tak, aby vše proběhlo co nejrychleji a dle našich představ?

Co potřebuje Ukrajinec k založení firmy?

Pokud jako cizinec pobýváte na území České republiky, musíte být držiteli platného povolení pobytu – například na základě speciálního víza za účelem dočasné ochrany. Pokud by zájemce z Ukrajiny z jakéhokoliv důvodu neměl nebo nemohl požádat o takové vízum, musí požádat o jiný pobytový titul, jako je např. vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání nebo o dlouhodobý pobyt za účelem podnikání.

Ideální forma je společnost s ručením omezeným

Podnikání formou s.r.o., tedy společnosti s ručením omezeným, je dnes nejoblíbenější formou podnikání vůbec. Výhodou je, že jde o poměrně bezpečnou formu i v případě, že podnikání nakonec nedopadne dle našich představ. A přestože se do něj pouštíme proto, že věříme našemu podnikatelskému plánu, předchozí léta jsou důkazem, že nejistá doba umí nepříjemně překvapit i ty nejpřipravenější. U s.r.o. ručí společníci firmy pouze do výše nesplaceného vkladu, který navíc může činit pouhou 1 korunu.

Nebojte se základního kapitálu

To jsme se dostali i k tomu, že již před několika lety padla i nepříjemná podmínka, u které bylo možné firmu založit pouze s pro někoho poměrně vysokým základním kapitálem. Ten už dávno nemusí být ve výši 200 000 Kč, ale vystačíte si s již zmíněnou 1 Kč. Je to sice zvláštní podmínka, která vyžaduje zbytečnou administrativu navíc, třeba založení dočasného účtu v bance pro složení základního kapitálu, ale alespoň zájemce o založení s.r.o. nezatěžuje nijak finančně. Obecně se doporučuje volit jako výši základního kapitálu částku, která představuje očekávané náklady na založení firmy. Ani to však není podmínkou a skutečně můžete zůstat na 1 Kč.

Co vás čeká při zakládání s.r.o.?

Společnost, tedy s.r.o., se zakládá sepsáním společenské smlouvy, která musí mít formu notářského zápisu, a vznik společnosti je podmíněn zápisem společnosti do obchodního rejstříku. Důležité je vybrat správný název firmy, který musí být jedinečný a nezaměnitelný, a současně musí obsahovat některou z forem označení jako s.r.o. Zvolit je nutné jednatele, který odpovídá za obchodní vedení společnosti (nejvyšším orgánem společnosti je však valná hromada společníků) a taktéž určit sídlo firmy. Vybrat si je nutné i živnosti, tedy oblasti, ve kterých bude společnost podnikat. Důležité se je u těchto povinných kroků nedopustit žádné chyby, protože to pak vede k prodloužení času vedoucího k založení firmy a současně též k vyšším nákladům.

Založení s.r.o. levně a na klíč

Zdá se vám, že založení s.r.o. přece jen není nejsnadnější? Založte firmu s profesionály, kteří se na to specializují. Společnost Companies s.r.o. je specialistou na založení firmy. Nabízí zalozžení s.r.o. na klíč, a to s akční cenou již od 6600 Kč. Firma najde adekvátní řešení pro vaše potřeby. Ať již se rozhodnete založit novou s.r.o. či rovnou akciovku. Nabídne vám zákonem akceptované virtuální sídlo firmy, čímž se opět zjednoduší zakládání firmy, ale i následné podnikání. Sídlo firmy navíc získáte na prestižní adrese a vybrat si lze Prahu, včetně Prahy 1, Brno, Ostravu, Karlovy Vary, Plzeň či Liberec. Věděli jste, že existuje i možnost začít podnikat na s.r.o. již do 24 hodin?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient