„Zahrát si v reprezentaci by bylo fajn,“ říká hokejista Komety Lukáš Kašpar

Kometa má za sebou oficiálně první tréninkový den na ledě DRFG Areny. Toho se zúčastnily všechny nové posily včetně útočníka Lukáše Kašpara. Ten se přesunul do Brna v neděli a od pondělí už nabírá náročné tréninkové dávky. „Těším se na novou sezónu v extralize. Kometa je úspěšné mužstvo a chci zažít ve své kariéře zase něco nového,“ prohlásil po prvním tréninku Komety na ploše příjemně chladné hokejové haly.

Lukáš Kašpar se po prvním dopoledním tréninku na ledě cítil dobře. Do města pod Špilberkem přišel plný ambicí a uvědomuje si, že posílil tým, který vyhrál dvakrát v řadě mistrovský titul. „Přijel jsem do Brna v neděli večer, vyspal se a dorazil na trénink. Těším se na novou sezónu v extralize. Kometa je úspěšné mužstvo a chci zažít ve své kariéře zase něco nového. Nabídka mě oslovila, proto jsem tady,“ přiznává mistr světa z roku 2010.

Český reprezentant má za sebou velmi úspěšnou kariéru, v Brně by chtěl v nastoleném trendu pokračovat. „Jeden titul jsem vyhrál ve Finsku, kde bylo hodně silné mužstvo. Tady bude také kvalitní, takže věřím, že se mi povede něčeho podobného dosáhnout i s Kometou,“ přeje si Kašpar.

Zkušený útočník, který poslední roky trávil v mezinárodní soutěži KHL, nebude mít problém zapadnout do kabiny. V té se po prvním tréninku prakticky ihned zabydlel. „Většinu hráčů znám ať už z národního týmu, nebo jsem proti nim nastupoval jako protihráč. A ty které neznám, hodně rychle poznám,“ usmívá se.

Kašpar odehrál v extralize doposud 46 soutěžních zápasů. Do české nejvyšší soutěže se vrací po dlouhých čtrnácti letech. „Sám jsem zvědavý, jak můj návrat bude vypadat. Zatím nevím, co můžu od soutěže očekávat. Extraliga je kvalitní soutěž a na vysoké úrovni. Co jsem potkával české hráče, ať už v reprezentaci nebo v KHL, tak pokaždé přišli výborní hokejisté. Také se těším na zápasy s Litvínovem, které pro mě budou hodně speciální,“ přemítá o severočeském týmu, kde s hokejem začínal.

Většina hráčů, ale také přítomných novinářů s radostí přivítalo chladné prostředí DRFG Areny, kde bylo skutečně příjemně. Venku jak známo panují tropické teploty, ale i s tímto faktorem se hokejisté musí popasovat. „U ledu bylo fajn, první trénink byl náročný, zapotil jsem se i tak. Je pravda, že si člověk musí dát pozor na teplotní přechody, ale nejsem na to nějak víc náchylný,“ říká útočník, který má i zkušenosti z NHL.

Nová posila Komety má bohaté zkušenosti s reprezentací. Vždyť v ní odehrál takřka stovku zápasů, z toho třikrát bojoval na mistrovství světa. V Brně by mohl být trenérům národního týmu víc na očích. „Kdyby přišla nabídka znovu reprezentovat, budu jedině rád. Ale chci se především soustředit na výkony v Kometě,“ dodává.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.