Zahájení Vánočních trhů výrazně omezí dopravu v centru Opavy

Vzhledem k očekávané velké účasti na slavnostním zahájení Vánočních trhů a následném odpálení ohňostroje dojde v neděli 25. listopadu odpoledne ke krátkému omezení dopravy včetně MHD přes Dolní náměstí. V loňském roce totiž návštěvníci trhů zaplnili prakticky celé centrum Opavy a policie musela z důvodu velkého pohybu lidí, zejména pak dětí, uzavřít na neodkladnou dobu dopravu, aby nedošlo k ohrožení jejich bezpečnosti.

Z bezpečnostních důvodů bude proto v neděli od 15 do 19 hodin odkloněna všechna doprava jedoucí přes Dolní náměstí. Uzávěra bude od křižovatky Pekařské ulice a Horního náměstí a z druhé strany pak Masarykovy třídy a Sněmovní ulice. Ulice Pekařská a Masarykova budou volně průjezdné.

Autobusy a trolejbusy MHD nebudou v této době zajíždět na zastávku Dolní náměstí.

Novinkou bude místo, odkud se letos bude odpalovat ohňostroj. Nebude to z parkovacího domu či náměstí Osvoboditelů jako v předchozích letech, ale ze střech a vnitrobloku za městskými domy v jižní části Dolního náměstí (průchod domem vedle jídelny Tylšar). Místo zajistí firma, která ohňostroj odpálí, a hasiči. Díky změně místa by ohňostroj měl být dobře viditelný z celého Dolního náměstí.

Vánoční trhy budou zahájeny v neděli 25. listopadu v 17 hodin.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient