Zahájení hokejové sezony sklidilo v Hradci úspěch

Už se stalo příjemnou tradicí, že se hradečtí fanoušky mohou ještě před vypuknutím extraligových bojů zúčastnit akce s názvem Zahájení hokejové sezóny. Ta se podruhé za sebou konala na prostranství před ČPP Arénou, kde byla připravena spousta atrakcí a aktivit, zároveň se zde návštěvníkům hodinu podepisoval kompletní A-tým.

Vloni se populární akce konala v souvislosti se zápasem Champions Hockey League, letos byla naplánována na 11. srpen, čili druhý hrací den Mountfield Cupu 2018. První fanoušci hokeje dorazili k ČPP Aréně už před druhou hodinou odpolední, v tento čas totiž startoval duel mezi Spartou Praha a Dynamem Pardubice.

Od tohoto okamžiku bylo zároveň na prostranství před halou otevřeno několik stánků či stanů a začala tak samotná akce určená pro velké i malé fanoušky. Náborový stánek, střelba na brankáře, skákací hrad, Stiga hokej, malování na obličej, fotografování s Rádiem Černá hora, popcorn, zmrzlina, koloběžky a šlapací káry, tenis, opičí dráha, kouzelník… to všechno a mnohem víc si mohly užít stovky fanoušků, kteří na hokejové odpoledne dorazili.

Na své si přišli také milovníci zlatavého moku. Pod Radegast stan dorazil Michal Dragoun, aby fanouškům načepoval lahodné pivo, které při slunečném počasí přišlo vhod. Důležitou roli měl také Dominik Graňák, ten zase předával cenu vítězi fotosoutěže Léto s Mountfieldem HK.

Už před 15. hodinou se začala tvořit fronta, která dávala znamení, že zanedlouho je tady autogramiáda celého A-týmu včetně trenérů. Všichni se usadili na svá místa a začalo podepisování fanouškovských předmětů nebo podpisových kartiček, kterých bylo pro návštěvníky připraveno 20 tisíc!

Vyhrazená hodinka na autogramiádu byla tak akorát, dostalo se na všechny přítomné, a tak hráči plánovaně opustili svá místa a vypravili se do útrob ČPP Arény, aby se začali chystat na večerní duel. V 16:00 se zároveň otevřely dveře malé haly a vypuklo dvouhodinové veřejné bruslení, které bylo pochopitelně zdarma a nabídlo fanouškům příjemné zpestření a zchlazení horkých srpnových dní.

Vrchol dne a jeho pomyslná sladká tečka přišly na řadu přesně v 18:00. To padlo úvodní buly v pořadí čtvrtého turnajového utkání mezi Mountfieldem HK a věhlasným švýcarským velkoklubem HC Davos. Přestože Hradečtí se svým soupeřem padli 3:7, radost ze slavnostního hokejového odpoledne pod Bílou věží to nikomu nezkazilo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.