Žádné překvapení. Sportovkyní roku se stala Ester Ledecká

Když Ester Ledecká získala v únoru dvě zlaté olympijské medaile, nikdo v tu chvíli nepochyboval, že je rozhodnuto o letošním vítězi ankety Sportovec roku. To by snad musela Petra Kvitová vyhrát Wimbledon i US Open, aby to bylo jinak. To se však nestalo, a tak včerejší vyhlašování, které se konalo v pražském hotelu Hilton, proběhlo bez nějakého napětí. Nijak to však Ledecké neumenšilo radost z vítězství.

„Splnila jsem si další velký sen,“ řekla sportovní obojživelnice, když držela v rukou korunu určenou královně českého sportu. „Vždyť se stačí podívat, kolik velkých postav českého sportu se stalo nejlepším sportovcem přede mnou a kolika se to nikdy vůbec nepodařilo.“

Její náskok na druhou Martinu Sáblikovou byl 759 bodů, což se v historii této ankety ještě nestalo. „To, co Ester předvedla, se ještě nikomu nikdy nepodařilo. Jsem ráda, že jsem mohla být i v dějišti olympiády a zažívat, že se to povedlo našemu sportovci. Ester je do toho zažraná a snaží se. Přeju jí to jak nikomu. Je to neuvěřitelné,“ podotkla rychlobruslařka, která už se stala třikrát vítězkou této ankety.

Pomyslnou bronzovou příčku obsadil biatlonista Michal Krčmář. Právě mezi těmito dvěma sportovci, kteří shodně získali na OH stříbrnou medaili, byl rozdíl jen 21 bodů.
I na dalších příčkách jsou zástupci zimních sportů – David Pastrňák (hokej) a Veronka Vítková (biatlon).
Až poté „dostal“ v anketě šanci i sportovec, který se nepohybuje ani po sněhu, či po ledě. Hlasující zaujal Martin Šonka vítězstvím v prestižním seriálu letecké akrobacie.
Další dvě umístění ale znovu patřila účastníkům zimní olympiády. První desítku pak uzavřely tři tenistky.

Naopak tenis ovládl anketu v kolektivech. V šedesátém ročníku ankety Klubu sportovních novinářů letos nejvíce zaujaly vítězky Fed Cupu. Druzí skončili čeští basketbaloví reprezentanti, kteří dokázali postoupit na světový šampionát. Třetí skončili hráči Komety Brno, kteří si letos vybojovali mistrovský titul.

Nejlepším mladým sportovcem byla zvolena Barbora Seemanová, která letos nejdříve získala dvě zlata na letní olympiádě mládeže, poté překonala několik českých kraulařských rekordů, aby vše vyšperkovala skvělým šestým místem na nedávném MS dospělých.

Sportovní legendou se stala in-memorian tenistka Jana Novotná.

Výsledky ankety Sportovec roku 2018

Jednotlivci: 1. Ester Ledecká (snowboarding/paralelní disciplíny a alpské lyžování) 2034 b., 2. Martina Sáblíková (rychlobruslení) 1275, 3. Michal Krčmář (biatlon) 1254, 4. David Pastrňák (hokej) 1090, 5. Veronika Vítková (biatlon) 1023, 6. Martin Šonka (závodní létání) 999, 7. Karolína Erbanová (rychlobruslení) 965, 8. Eva Samková (snowboarding/snowboardcross) 957, 9. Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková (tenis) 939, 10. Petra Kvitová (tenis) 840.

Týmy: 1. fedcupový tým tenistek ČR 532, 2. basketbalisté ČR 406, 3. hokejisté Komety Brno 262.

Junioři: 1. Barbora Seemanová (plavání) 99, 2. Barbora Malíková (atletika) 78, 3. Jakub Šťastný (cyklistika) 77.

Sportovní legenda – Cena Emila Zátopka: Jana Novotná (tenis).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak