Search
Close this search box.

Žactvo vyhlíží podzimní boje na atletických kolbištích

Družstva dospělých a mládeže již mají své soutěže družstev letos za sebou. Nejlépe z nich si vedly ženy, které obsadily 2. místo v KP. Muži, potýkající se s generační obměnou závodníků, obsadili 7. příčku v KP a na své loňské vítězství v KP a následný postup na Mistrovství Čech nenavázaly ani dorostenky. Příčinou je odchod několika opor na studia a neochota nadále reprezentovat mateřský oddíl. Nicméně, družstva žactva jejich vrchol teprve čeká.

STARŠÍ ŽACTVO
Obě družstva této kategorie se před posledním kolem drží na bronzové pozici a hůře by na tom být rozhodně neměla. Ba naopak se pokusí v posledním kole ještě zabojovat o druhé, postupové, místo. Žáci se potýkají s velmi nepočetnou soupiskou, ale o co menší seznam závodníků tvoří soupiska, tak o to větší je odhodlání sedmi nejlepších závodníků družstva poprat se o nejlepší pozice v soutěži. Mezi jasné opory patří čtyřlístek vedený Vojtou Stodolou, Danem Zoicasem, Radimem Janů a Kubou Jonášem a ten skvěle doplňují hostující bojovníci z Poličky Honza Kapoun, Marek Bukáček a Tomáš Bednář.

Žákyně oproti žákům na nepočetnou soupisku nežehrají a početně je to nejkvalitnější svitavské atletické družstvo. Za vydatné pomoci mladších žákyň startovalo na většině kol téměř kompletní dvacetičlenné družstvo. Proto mohou zdatně konkurovat i školním atletickým klubům z Pardubic a Chrudimi. V posledním kole také s Pardubicemi svedou rozhodující boj o druhé místo, na které zatím ztrácí. I když v souboji není náš mladý tým favoritem, tak jistě družstvo vedle největších opor Elišky Červené, Elišky Juránové, Venduly Frantové a Mariky Navrátilové nedá soupeřkám nic zadarmo. Navíc, když jim jako vždy pomohou výborné hostující závodnice v čele se Sárou Serbouskovou z Č. Třebové a Adélou Bartoňovou či Maruškou Mourovou z Poličky.

MLADŠÍ ŽACTVO
Mladší žactvo má skvěle rozjeté základní skupiny a jak u družstva žákyň, tak u družstva žáků to vypadá na postup do krajského finále.

Žákyně zatím jasně vládnou své skupině a již pomalu ladí vše na zářijové finále v Litomyšli. Početné družstvo má několik výrazných a úspěšných závodnic, kterým pomáhají i nejlepší naše závodnice z přípravek. Mezi ty nejúspěšnější členky družstva patří Lucka Čejková, Véra Stodolová, Kíťa Renzová nebo Anet Elčknerová s Veronikou Červenou. To je jen výkvět vydatné soupisky mladších žákyň, pro které také není neřešitelný problém postavit kompletní tým 18 závodnic. Navíc, když jim pomůže hostující závodnice z Lanškrouna Luisa Klementová.

Mladší žáci mají stejný problém se soupiskou jako jejich starší kolegové. Přesto je to možná to, co tyto kluky motivuje ze sebe vydat maximum možného, a to je pak drží na postupových pozicích.

NEJMLADŠÍ ŽACTVO – PŘÍPRAVKA
I naše nadějné mládí má našlápnuto do finálových klání své soutěže. V této kategorii se výrazně zvýšila konkurence, i díky nově vznikajícím přípravkám v okolních obcích a jsou k vidění zajímavé a poutavé boje plné dětských emocí. Nejmladší žákyně a žáci sídlí na 1. místech svých tabulek, a pokud je nepostihne nějaký početní výpadek, tak s jistotou postoupí do finále, kde se utkají s dalšími družstvy Pardubického kraje.

Mezi největší opory patří „údernice“ Barča Steklá s Elou Viktorií Matějkovou či Eliškou Lipskou.

Mezi chlapci předvádí velmi kvalitní výkony Šimon Kraus, Tomáš Bryška nebo Honza Kroulík. Využíváme také posily z přidruženého oddílu v Jevíčku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient