Search
Close this search box.

Žačky základní školy excelovaly na školních olympiádách

Začátek druhého pololetí školního roku by se dal na valašskokloboucké základní škole z pohledu úspěšnosti žáků označit jako mimořádně úrodný. Hned dvě reprezentantky totiž excelovaly v okresních kolech olympiád a svým vítězstvím a postupem do vyššího kola potvrdily nejen svoje perfektní znalosti a odborný přehled, ale také výbornou přípravu ve výuce.

„První z úspěšných řešitelek, Martina Sáblíková ze třídy 6. C, získala prvenství v okresním kole Zeměpisné olympiády a jako vítězka postupuje do kola krajského. K úspěchu jí srdečně gratulujeme,“ řekla Ivana Sedláková, zástupkyně ředitele pro druhý stupeň.
Další mimořádné výsledky slavily kloboucké žačky na poli českého jazyka. „V okresním kole olympiády z češtiny vybojovala Alexandra Strnadová z 9. A čtvrté místo a Monika Martinková z 9. C v konkurenci šesti desítek soutěžících dokonce zvítězila a postoupila do krajského kola. To proběhne ještě v březnu ve Zlíně,“ vyjádřila zástupkyně.
Vítězná Monika Martinková ale exceluje i v dalších humanitních předmětech. Koncem ledna bodovala v okresním kole dějepisné olympiády, kde se stala úspěšnou řešitelkou a rovněž postoupila do krajského kola, které se uskuteční 19. března na státním zámku v Kroměříži.

„Našim žákyním děkujeme za skvělou reprezentaci školy a věříme, že úspěchy potvrdí také výsledky v nadcházejících úrovních olympiád. Přejeme jim k tomu hodně štěstí,“ dodala Ivana Sedláková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient