Začíná příprava obchodního centra ve Frenštátě pod Radhoštěm

Několikaleté úsilí vedení města Frenštátu pod Radhoštěm a pracovníků odboru výstavby a územního plánování a odboru investic a rozvoje městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm o stavební vyřešení Vávrovy ulice, výstavbu nového obchodního centra na ulici Záhuní a bezpečného příjezdu k základní škole Záhuní dospělo k úspěšnému výsledku. Začíná tak faktická příprava projektů, na jejichž základě by v roce 2020 mohli občané a děti bezpečněji než dosud jezdit a chodit do školy z ulice Záhuní, opravená ulice Vávrova by mohla nabídnout příjemná zákoutí a především by občané mohli nakupovat v novém obchodním centru a využívat dalších služeb, které tato centra nabízí.

„Dlouhodobě se město a jeho pracovníci věnují veřejnosti tolik žádané potřebě výstavby obchodního centra v našem městě. Vzhledem k připravenosti projektu předpokládám, že za dva až tři roky bychom mohli nakupovat v Lidlu, Pepcu či jiných žádaných prodejnách,“ uvedla Zdeňka Leščšinová, starostka města.

V současné chvíli je projektově připravena investiční akce nového příjezdu a příchodu pro pěší k základní škole Záhuní. V případě, že budou schváleny finanční prostředky na tuto akci v rozpočtu města na rok 2019, přičemž odhadované náklady by měly dosáhnout výše cca 8 milionů korun, k samotné realizaci může dojít již na počátku roku 2019. Pro stavební řešení ulice Vávrova je již zpracována studie a připravuje se projektová dokumentace. „Důležitou podmínkou realizace však zůstávají finance, které v rámci rozpočtu města bude muset schválit již nové zastupitelstvo,“ dodala starostka města.
Výstavbu obchodního centra bude realizovat soukromý investor.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.