Začíná hokejová Liga mistrů. Jako první se z našich týmů představí Plzeň

(Aktualizováno před )

Dnes se rozjíždí další ročník hokejové Ligy mistrů. Jako první se z našich týmů představí Plzeň, která dnes od 17. hodin přivítá švýcarské Lugano. Zítra vstoupí do mezinárodních soubojů i Hradec Králové, Třinec a Kometa Brno.

„Jsme rádi, že jsme se do CHL (Champions Hockey League) po odmlce vrátili a těším se na konfrontaci s evropským klubovým hokejem. Máme silnou skupinu, ve které potkáme loňského vítěze JYP Jyväskylu, švýcarské Lugano a slovenského mistra Bánskou Bystrici,” říká hlavní kouč HC Škoda Plzeň Ladislav Čihák. “Doufáme, že nás přijdou naši skvělí fanoušci podpořit a vytvoří nám doma skvělou atmosféru.“

Hradec Králové se zítra utká před domácím publikem od 17. hodin s německým Norimberkem. Dalšími soupeři východočeského týmu jsou francouzský Rouen a finské Kärpät Oulu.

Zítra ale o půl hodiny později vstoupí do bojů o evropskou trofej i třinečtí Oceláři. Jejich prvním soupeřem bude švédský Djurgården. Pak je ještě čekají další dva severské týmy, finská Tappara Tampere a norský Storhamar.
I kvůli Lize mistrů přišel do tohoto severomoravského města kapitán lotyšského národního týmu Roberts Bukarts. “Abych se přiznal, tohle byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem do Třince vůbec přišel. Nikdy jsem tuhle ligu nehrál, proto jsem velmi zvědavý, jak to vše bude probíhat. Na Ligu mistrů se upřímně těším a doufám, že nám pomohou fanoušci.”

Jako poslední vstoupí do Ligy mistrů brněnská Kometa. Představí se na ledě běloruského týmu Neman Grodno. Pak jí ještě čekají Eisbären Berlín a EV Zug ze Švýcarska.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz