Search
Close this search box.

Začíná fotografická soutěž o proměnách Karlovarského kraje

Karlovarský kraj připravil pro všechny, kteří rádi fotí, soutěž s názvem „Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let“. Soutěž začala 16. července, potrvá do 30. září 2018. Vítězové získají finanční ocenění a z jejich prací vznikne putovní výstava. Akce se koná u příležitosti letošního výročí 100 let vzniku Československé republiky.

Na stránkách fotobanky Karlovarského kraje najdou soutěžící fotografie míst či pamětihodností Karlovarského kraje, které dodali zástupci krajských a městských muzeí a galerií. Fotografové by si některý ze snímků měli vybrat a nafotit proměnu místa do současné podoby. Soutěže se mohou účastnit amatéři i profesionálové bez rozdílu věku, kteří v termínu zašlou maximálně 5 fotografií. Své snímky mohou doručit prostřednictvím elektronické zásilkové služby (např. Úschovna apod.) na email: 100let@kvpoint.cz, a to do 30. září 2018. Každá zaslaná fotografie musí být opatřena názvem podle historického snímku, jenž si autor vybral jako předlohu.

„Moc se těšíme na soutěžní fotografie, protože náš kraj je nádherný a žije v něm spousta lidí, kteří k němu mají velmi silný vztah a ve volných chvílích dokumentují přírodní krásy, památky, momentky ze života regionu. Z vybraných děl pak vznikne putovní výstava, jež začne na konci října ve vestibulu krajského úřadu v Karlových Varech a postupně ji uvidí návštěvníci v dalších městech a obcích,“ upřesnila náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová s tím, že na základě rozhodnutí odborné poroty vítěz soutěže získá 3 000 korun, soutěžící na 2. místě dostane 2 000 korun a na třetího v pořadí čeká 1 000 korun.

Podrobné podmínky soutěže včetně technických požadavků na soutěžní snímky a informací o ochraně osobních údajů najdou zájemci rovněž na stránkách krajské fotobanky a na internetových stránkách Karlovarského kraje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient