Search
Close this search box.

Začíná druhá fotbalová liga. Kdo patří mezi favority?

Nejenom první liga, ale i druholigovým fotbalistům začíná tento víkend sezona. Mezi favority na postup by měly patřit Brno a Jihlava, které sestoupily, ale také České Budějovice a Hradec Králové, které se v loňské sezoně pohybovaly těsně pod postupovými příčkami.

Zbrojovka Brno neponechává nic náhodě a mohutně se v létě posílila. Respekt jistě bude budit Lukáš Magera, dlouholetý prvoligový hráč, který nastupoval za Mladou Boleslav i v evropských pohárech. Zkušenostmi by měl oplývat i bývalý kapitán prvoligové Karviné Pavel Eismann. I další hráče vnímá trenér Roman Pivarník velmi pozitivně. „Damián Bariš má obrovské předpoklady. Je to výborný hráč, který prošel trenčínskou fotbalovou školou, tedy je velmi dobře technicky vybavený, s akčním rádiem. Kvalitu má Robert Bartolomeu. Peter Štepanovský hrál za Slovan evropské poháry, prosadil se v nich.
Podle trenéra teď bude hlavně důležité, aby se tým dobře sehrál.

Druhý sestoupivší tým FC Vysočina Jihlava se bude také snažit vrátit se zpět na prvoligovou scénu. Pomoci by jí v tom mohly góly od nového útočníka Klobásy. „Sháněli jsme nějakého kvalitního útočníka a jsme rádi, že k nám přišel Stanislav Klobása,“ uvedl asistent trenéra jihlavského týmu Michal Šmarda.
Pro tohoto útočníka, který prošel i mládežnickými reprezentacemi, není druhá liga neznámou soutěží. Vloni nastupoval za Varnsdorf, kde vstřelil slušných deset branek.
„Letos bych jich chtěl dát víc, aby to mělo nějakou vzrůstající tendenci,“ usmívá se Klobása. „Doufám, že ty góly pomohou k tomu, aby se dělaly body. Jihlava má ve druhé lize ambice a věřím, že budu ke prospěchu klubu.“

„Chceme hrát nahoře. Nebudu říkat, jaké místo to znamená. Myslím, že fotbalově jsme na tom velice dobře. Chtěli bychom urvat alespoň baráž,“ říká generální manažer Dynama České Budějovice Martin Vozábal. Tato slova mohou Budějovice podpořit výsledky, kterých dosáhly v letní přípravě. Porazili Spartu, Příbram a hráli vyrovnanou partii s Plzní.
Spokojenost panuje také s novými hráči, kteří do jihočeské metropole přišli. „Vrátil se Matěj Helešic, který v klubu už úspěšně působil. Získali jsme i Filipa Havelku, hráče s obrovským potenciálem. Další posilou je Robert Kovaľ. S doplněním kádru jsme tedy spokojeni,“ podotýká trenér Dynama David Horejš.

Hradec Králové teď nežije jenom myšlenkami na postup do naší nejvyšší soutěže, ale také se konečně můžeu radovat z toho, že se začne přestavovat jeho stadion.
Co se týká hráčského kádru, bude se spoléhat především na vlastní odchovance. „Nebudeme sem vodit přeplácené fotbalisty, někoho nedej bože přemlouvat, aby sem chtěl přijít,“ přibližuje transferovou politiku klubu výkonný ředitel Jiří Sabou.
Ale samozřejmě k nějakým přestupům z jiných klubů také došlo. V klubu si hodně slibují od Fahrudina Ďurděviče. „Znám ho pět let. Sice jsem slíbil, že hráče z Varnsdorfu přebírat nebudu, ale situace tomu nahrála, takže jsme se takhle domluvili. Podle mě je to hráč, co má ligové parametry,“řekl na adresu balkánského hráče trenér Zdeňko Frťala.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient