Začíná doprovodný program Dne Země v Havířově, úvodní besedy osloví milovníky zvířat

Do letošního Dne Země s podnázvem „Lesní dobrodružství“ se opět zapojilo mnoho škol a neziskových organizací. Hlavní program proběhne tradičně na náměstí Republiky, a to v pátek 27. dubna od 8.30 do 12 hodin.

Všechny návštěvníky čeká bohatý program, zaměřený na ekologii. „Program zábavnou formou děti i dospělé navede na to, jak se v přírodě chovat a pohybovat a co rozhodně nedělat. K vidění budou chemické pokusy v praxi, výrobky a výtvory dětí z havířovských škol, zaměřené na ekologii, různé ekologické soutěže a hry. Prezentovat se bude městská policie i knihovna, myslivci nebo třeba včelařský kroužek Ambrožíci a další neziskové organizace,“ zve sociální náměstkyně havířovské primátorky Alena Zedníková.

Doprovodný program

Dni Země předchází bohatý doprovodný program Městské knihovny Havířov, který začíná již v pondělí 23. dubna besedou o životě gorilí rodiny z pražské zoo a pokračuje hned následující den, tedy v úterý 24. dubna, přednáškou, která se zaměřuje na problematiku zodpovědné koupi psa.

„Chcete nahlédnout do tajů gorilího života? Zajímá vás, kolik toho máme s gorilami společného? Tak přijďte do knihovny na besedu o gorilí rodině z pražské ZOO,“ láká plakát Městské knihovny Havířov na dnešní přednášku (pondělí 23. dubna), která se koná v 17 hodin v půjčovně pro děti na adrese Svornosti 2.

Další zajímavá přednáška s názvem Člověk a pes je připravena na následující den, tedy v úterý 24. dubna v 17 hodin, v hudebním oddělení na téže adrese. Přednášku provází výstava fotografií, příběhů psů z množíren a prezentace havířovského útulku Max a jeho projektu Nekupuj – adoptuj. Na výstavu navazuje promítání dokumentárního filmu o fence, která z psí množírny pochází. To proběhne 3., 10. a 17. května vždy od 16 hodin.

Pondělkem začíná na náměstí Republiky hra „Osvoboďte zášupšáka“. Ta spočívá ve věšení osamocených ponožek se vzkazy pro skřítka „ponožkožrouta“. Veškeré instrukce ke hře jsou umístěny v místě konání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.