Žáci zkoušeli získat poklad pána z Boskowitz

Ve dnech 19. a 20. března měli žáci 4. B ze školy náměstí 9. května příležitost zúročit své znalosti z výuky angličtiny netradičním způsobem. V dopoledních hodinách se vydali do města, aby si názorně zkusili, zda jim nová slovní zásoba pomůže získat poklad pána z Boskowitz. Děti, rozděleni do skupinek, navštívili čtyři stanoviště a získané indicie postupně proměňovali v klíče, které jim otevřely bránu k pokladu.

Škola by ráda poděkovala všem ochotným lidem, kteří se s upřímným nadšením na daných stanovištích na této hře podíleli – jmenovitě: Městskému úřadu v Boskovicích, Farnímu úřadu, kavárně Kakabu a vegetariánské restauraci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.