Žáci technických oborů si v rámci projektu na podporu vzdělávání převzali kufříky s nářadím

Dalších více než sto žáků 1. ročníku technických oborů zakončených výučním listem získalo v úterý 3. listopadu 2015 z rukou radního Plzeňského kraje pro životní prostředí a zemědělství Václava Štekla kufříky s nářadím.

V rámci projektu „Podpora technického vzdělávání středních škol Plzeňského kraje“, do kterého je v letošním roce zapojeno 16 středních škol v Plzeňském kraji, se předávání uskutečnilo v prostorách SOU elektrotechnického v Plzni za účasti představitelů kraje i Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje.

„Jsem rád a gratuluji, že jste se rozhodli pro studium technických oborů. Oborů, které mají budoucnost a jsou bránou nejen k Vašemu dalšímu profesnímu životu, ale i k zajištěnému životu a existenci. Někteří zjistíte, že vám to stačí, někteří se rozhodnete pro dalším studium s maturitou či budete pokračovat na vysoké škole,“ promluvil k přítomným žákům SOU elektrotechnického a Odborné školy výroby a služeb, Plzeň Václav Štekl. „Výroba je zásadní pro ekonomický růst naší země, celé naší společnosti. Nepodceňte své studium a já věřím, že se vám bude dařit a posílíte řady profesionálů až dokončíte svá studia.“

Školy v Plzeňském kraji obdržely v letošním roce pro své žáky 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem celkem 625 sad ručního nářadí od Plzeňského kraje. Nářadí žáci využijí nejen při výuce, ale i k vlastní potřebě. Do realizace uvedené podpory se zapojila i společnost NET4GAS, s.r.o., příspěvkem ze svého grantového programu ve výši 150.000 Kč bez DPH.

Do projektu jsou zapojeny následující střední školy:

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice, U Kapličky 761
Střední odborné učiliště elektrotechnické, Plzeň, Vejprnická 56
Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55
Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velikého 640
Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň, Karlovarská 99
Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109
Střední průmyslová škola, Tachov, Světce 1
Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
Střední škola, Bor, Plzeňská 231
Střední škola, Kralovice, nám. Osvobození 32
Střední škola a Základní škola, Oselce
Střední škola, Rokycany, Jeřabinová 96/III
Střední odborné učiliště a Základní škola, Planá
Odborná škola výroby a služeb, Plzeň, Vejprnická 56
Základní škola a Odborná škola, Horšovský Týn, Nádražní 89

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak