Žáci kloboucké základní školy absolvovali druhý ročník školního fóra

Tři desítky účastníků zasedly k tematickým stolům, u kterých společně hledaly, co se jim líbí a co konkrétního by bylo vhodné zlepšit. V závěrečném hlasování tak pro okruh školy zvítězil námět zbudovat workoutové hřiště a pro město žáci jako nejdůležitější označili zajištění bezpečného skateparku.

„Projekt školního fóra navazuje na platformu veřejných fór, která pro své občany pořádá Zdravé město Valašské Klobouky. Žáci od páté do deváté třídy se tímto způsobem učí vyjadřovat své názory, hodnotit, navrhovat nová řešení a především zajímat se o život a dění okolo sebe. Pro všechny je to jistě skvělý trénink a motivace k vnímání a ovlivňování věcí veřejných,“ pověděl ke školnímu fóru místostarosta Karel Ptáček.

Žáci u jednotlivých stolů vypracovali seznamy podnětů, z nichž společně vybrali dva, které postoupily do závěrečného hlasování. Při tom mohl každý účastník udělit hned dva své hlasy. Požadavky, které při fóru vzešly, byly potvrzeny v ověřovací anketě a nyní se jimi bude zabývat vedení školy i školská rada.

„Pro oblast školy zaznívala chvála na zdravou školní jídelnu, na opravený chodník a vstup do školy, na obsah výuky matematiky nebo trpělivost a přístup učitelů. Při hlasování o tom, co je ve škole potřeba zlepšit, pak získalo první místo workoutové hřiště s 19 hlasy, druhé místo měl školní bufet nebo automat se 16 hlasy a třetí místo na pomyslném žebříčku obsadil námět absolvovat méně koncertů filharmonií a více divadel,“ shrnula Ivana Sedláková, statutární zástupkyně ředitele základní školy. Účastníci dále doporučovali rozdělit třídu ve vyučovací hodině podle náročnosti, vystavět nový bazén nebo absolvovat více nocování ve škole.

Pro okruh města žáci zmiňovali pochvalu za dokončenou cyklostezku, za tradiční akce jako Valašský mikulášský jarmek nebo Valašské kumštování, za ekopark, fotbalové hřiště, koupaliště, nízkoprahové zařízení či knihovnu. „Ve finálovém hlasování se pak největšího zájmu dostalo tématu bezpečného skateparku, kterému dalo hlas 20 žáků. Druhé místo získalo s 13 hlasy budování romantických míst v krajině a třetí místo patří osvětlení cyklostezky a okolo hřbitova, pro které se vyjádřilo 8 žáků,“ sdělila Ivana Sedláková.

Kromě těchto podnětů zaznívaly i nápady jako nový fastfood, zavedení popcornu v kině, nebo opravení dětské lanovky u hřiště. Žáci by také rádi měli ve městě více zeleně a lepší Wi-Fi připojení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient