Zachraňoval život druhému, nakonec sám zemřel

Ve středu byly do chomutovské ulice 17. listopadu povolány všechny složky integrovaného záchranného systému, hasiči, státní a městská policie a nekonec i lékař.

Původně vyjížděli kvůli třiadvacetiletému muži, který vyšplhal na stožár elektrického vedení za Podkrušnohorským přivaděčem a chystal se oběsit. Mladík chtěl demonstrativní sebevraždou řešit rozchod s přítelkyní. Záchranáři ho sundali a pak ho sanitka odvezla na psychiatrii do Mostu.

Na místo se však musela dostavit i druhá sanitka, která rychle odvážela jednoho ze strážníků, kterého postihly náhlé srdeční potíže. „S těžkými zdravotními komplikacemi jsme ho přepravili do ústeckého kardiocentra,“ řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. Tam mu však už nedokázali pomoci a policista zemřel. „Tento člověk byl jedním z nás, byl strážníkem, kterému během zákroku selhalo v jeho mladém věku zdraví a o jehož záchranu se nakonec snažili všichni přítomní. S velikou úctou, pokorou a smutkem vzdáváme jemu hold a soucítíme s jeho rodinou,“ zveřejnila na svém webu Městská policie Chomutov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak