Search
Close this search box.

Záchranná akce zaskočila seniorku uprostřed luštění křížovky

Osmapadesátiletá žena se nedokázala v úterý odpoledne dostat do bytu své čtyřiaosmdesátileté matky, do Králova Pole proto vyrazili strážníci. Těm žena řekla, že seniorka nezvedá mobilní telefon, ani pevnou linku a ve vstupních dveřích je zevnitř zasunutý klíč. Hlídka opakovaně na důchodkyni zvonila a volala, nebyla ale úspěšná. Protože se strážníci báli, že by starší žena mohla být zraněná, přivolali na pomoc profesionální hasiče.

Ti do bytu vstoupili s použitím žebříku oknem a hlídce otevřeli. Strážníci vevnitř museli seniorku nejprve trochu uklidnit, seděla totiž v křesle, luštila křížovku a nečekaných návštěvníků si všimla až ve chvíli, kdy jí vstoupili do zorného pole. Následně jim žena vysvětlila, že má problémy se sluchem. Její dcera všem poděkovala a od hasičů ještě dostala doporučení, jak díky speciálnímu zámku podobným situacím v budoucnu předcházet.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient