Záchranáři v Rokytnici nad Jizerou budou mít nové zázemí

V Rokytnici nad Jizerou vznikne moderní výjezdová základna zdravotnické záchranné služby. Objekt, který původně sloužil jako úpravna vody, bude zdemolován a na jeho místě se postaví zcela nová stavba. Projekt bude stát více jak 13 milionů korun. Kraj zatím plánuje pro rok 2019 zaplatit ze svého rozpočtu 7 milionů korun. Objekt bude dokončen nejdříve v červnu roku 2020.

„Moderní zdravotnictví vyžaduje modernější a dokonalejší postupy, pomůcky a zázemí. Jsem rád, že v Rokytnici vznikne nová výjezdová základna pro záchranáře, neboť v tak frekventovaném a turisticky atraktivním místě je kvalitní zdravotnický servis nutností,“ uvedl Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Stávající budova bude zbourána. Nové prostory jsou navrženy na místě bývalého technologického objektu úpravny vody. „Nové zázemí pro základnu zdravotnické záchranné služby řešíme již od roku 2014. Jsem rád, že za dva roky v Rokytnici nad Jizerou bude základna konečně postavena,“ dodal hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj investuje do demoličních a stavebních prací 7 milionů korun ze svého rozpočtu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky k okamžiku zahájení zadávacího řízení činí 13.303.078 korun bez DPH. Na demoliční práce, které začnou na přelomu března a dubna roku 2019, je vyčleněno 2.319.042 korun bez DPH. Na vybudování zcela nové moderní základny pak 10.984.036 korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient