Zacha neposílí reprezentační tým. Je naštvaný na trenéra?

Začátkem tohoto týdne oznámil asistent reprezentačního hokejového trenéra Robert Reichel, že český výběr posílí z NHL Jakub Voráček, Filip Chytil a Pavel Zacha. Ten poslední jmenovaný však nakonec do Česka ohledně reprezentace nepřiletí.

Klub New Yersey Devils, za který Zacha hraje, oznámil, že ze zdravotních důvodů nedoporučuje, aby 22letý hráč v této sezoně ještě nastoupil do některého utkání.
Reprezentačnímu kouči se to však nezdá. “ Nechci spekulovat o zdravotních důvodech, ale když hrál naplno poslední zápasy základní části, tak to asi s ním není tak vážné…,“ podotkl Miloš Říha.

Kromě zdravotních důvodú v tom ještě mohou hrát jiné dva aspekty, kvůli kterým Zacha na reprezentační sraz nepřiletí. Za prvé mu končí smlouva a novou ještě nepodepsal. Pokud by se případně zranil, jeho vyjednávání o novém kontraktu by se mohlo zkomplikovat. Z tohoto důvodu se už dříve několik hráčů rozhodlo nereprezentovat, aby případně neohrozili svoji kariéru v NHL.

Druhým důvodem ale může být podle zákulisních informací ta skutečnost, že Říha negarantuje Zachovi účast na MS. Chtěl si ho nejprve vyzkoušet v několika přípravných utkáních. A to se mohlo Zachy dotknout.
Popravdě Zacha není Voráček, takže je logické, že místo v reprezentační sestavě pro MS nemá jisté. Navíc se Zachovi letošní sezona zrovna moc nevyvedla. Během 61 zápasů zaznamenal 25 bodů (13+12). V listopadu ho dokonce „Ďáblové“ na několik týdnů poslali na farmu, protože se mu začátek sezony bodově vůbec nepovedl.

Zachovi se tak zatím nedaří naplňovat svůj talent, díky kterému si ho New Yersey vybralo v draftu ze šestého místa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!