Search
Close this search box.

Zacha neposílí reprezentační tým. Je naštvaný na trenéra?

Začátkem tohoto týdne oznámil asistent reprezentačního hokejového trenéra Robert Reichel, že český výběr posílí z NHL Jakub Voráček, Filip Chytil a Pavel Zacha. Ten poslední jmenovaný však nakonec do Česka ohledně reprezentace nepřiletí.

Klub New Yersey Devils, za který Zacha hraje, oznámil, že ze zdravotních důvodů nedoporučuje, aby 22letý hráč v této sezoně ještě nastoupil do některého utkání.
Reprezentačnímu kouči se to však nezdá. “ Nechci spekulovat o zdravotních důvodech, ale když hrál naplno poslední zápasy základní části, tak to asi s ním není tak vážné…,“ podotkl Miloš Říha.

Kromě zdravotních důvodú v tom ještě mohou hrát jiné dva aspekty, kvůli kterým Zacha na reprezentační sraz nepřiletí. Za prvé mu končí smlouva a novou ještě nepodepsal. Pokud by se případně zranil, jeho vyjednávání o novém kontraktu by se mohlo zkomplikovat. Z tohoto důvodu se už dříve několik hráčů rozhodlo nereprezentovat, aby případně neohrozili svoji kariéru v NHL.

Druhým důvodem ale může být podle zákulisních informací ta skutečnost, že Říha negarantuje Zachovi účast na MS. Chtěl si ho nejprve vyzkoušet v několika přípravných utkáních. A to se mohlo Zachy dotknout.
Popravdě Zacha není Voráček, takže je logické, že místo v reprezentační sestavě pro MS nemá jisté. Navíc se Zachovi letošní sezona zrovna moc nevyvedla. Během 61 zápasů zaznamenal 25 bodů (13+12). V listopadu ho dokonce „Ďáblové“ na několik týdnů poslali na farmu, protože se mu začátek sezony bodově vůbec nepovedl.

Zachovi se tak zatím nedaří naplňovat svůj talent, díky kterému si ho New Yersey vybralo v draftu ze šestého místa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient