Začala letní jazyková škola, zahraniční studenti navštívili plzeňskou radnici

V pondělí 9. července byl na Západočeské univerzitě v Plzni zahájen 29. ročník Mezinárodní letní jazykové školy. Ten potrvá až do 27. července. V letošním roce se jazykové školy účastní také 22 studentů ze zahraničí, kteří se rozhodli naučit český jazyk. Zahraniční hosty již pravidelně vítají na začátku letní jazykové školy zástupci vedení města. Letos studenty přijal na zdejší renesanční radnici první náměstek primátora Martin Baxa. Po slavnostním přijetí v Obřadní síni si hosté z Evropy prohlédli interiér radnice.

„Jsem velmi rád, že jste si ke svému studiu vybrali jeden z nejtěžších jazyků v Evropě – český jazyk, ale je to především jazyk krásný. Jako zástupce města Plzně jsem rád, že jste přijeli studovat do naší západočeské metropole,“ přivítal studenty první náměstek Martin Baxa, jenž jim také připravil historický exkurz o vývoji města a také připomněl stěžejní dva symboly krajské metropole – plzeňské pivo a Škodovy závody.

Letos do Plzně zavítalo 22 studentů z šesti evropských zemí – šest z Německa, šest z Francie, čtyři z Velké Británie, dva z Makedonie, dva z Litvy, jeden ze Slovinska a jeden student z Rakouska.

Mezinárodní letní jazyková škola se poprvé uskutečnila v roce 1990. V roce 2004 byla oceněna Evropskou jazykovou cenou Label, udělovanou inovačním projektům v oblasti jazykového vzdělávání. V letošním roce se přihlásilo na Mezinárodní letní jazykovou školu 572 účastníků, z toho 501 českých a 71 zahraničních. Učit studenty bude celkem 69 lektorů – 33 ze zahraničí a 36 z České republiky.

Během tří červencových týdnů budou na Západočeské univerzitě probíhat kurzy angličtiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, ruštiny, španělštiny a také češtiny pro cizince, a to jak obecného, tak profesně zaměřeného jazyka, ve všech jazykových úrovních. Tradičně největší zájem je o kurzy anglického jazyka. Následují kurzy češtiny pro cizince a kurzy německého jazyka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak