Začal soud s vrahy tygrů. Jeden z obžalovaných se ještě nevrátil z Vietnamu

Dnes u Okresního soudu v České Lípě se začal projednávat případ s nelegálním zabíjením tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Ze tří obžalovaných stanuli před soudem ale jen dva, další pachatel odcestoval do Vietnamu.

U soudu byli na lavici obžalovaných Ludvík Berousek, sedmašedesátiletý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku, který měl tygry dodávat a 36letý Miloš Hrozínek, který tyto divoké šelmy preperoval. Třetí obviněný sedmapadesátiletý Xuan Vu Le celou nelegální činnost organizoval a produkty z tygra prodával. Mimo jiné i do nechvalně známé pražské tržnice Sapa.
Jediný Hrozínek je od začátku vazebně stíhán.

Berousek i Hrozínek svou vinu odmítají. Pokud došlo k preparaci, tak šlo o uhynulá zvířata, nikoliv o zabitá člověkem, uvedli u líčení. „Nic jsem neporušil, maximálně veterinární zákon, že jsem si neobnovil preparační činnost,“ řekl Hrozínek.

Vloni při policejní prohlídce u Hrozínka však byl nalezen tygr s prostřeleným okem. To se prý dělá proto, aby nebyla porušena kůže. Dále kriminalisté nalezli další čtyři tygří kůže, tygří drápy a další tygří produkty včetně masoxu a tygřího vína. Na místě zajistili policisté i necelé dva miliony korun.
Podle Hrozínka jeden z tygrů zemřel po útoku jiného tygra, další snědl otráveného potkana a zbývající uhynul stářím.

Pokud jim bude prokázána vina, hrozí jim pětileté vězení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.