Zábřežský jarmark láká na nákupy, zážitky i památky

Letošní Zábřežský kulturní jarmark, který se bude konat v centru města v sobotu 15. září, nabídne hned několik výrazných novinek. Letos poprvé se uskuteční společně se Dny evropského dědictví, lidé tak budou mít navíc možnost projít si zdarma zpřístupněné památky nebo se zúčastnit doprovodných akcí. Otevřena bude také galerie v Tunklově dvorci a i kino pozve návštěvníky jarmarku na filmy za symbolické vstupné. Nabídka tak bude mimořádně bohatá. Novinkou je rovněž výstava pod otevřeným nebem připomínající 150. výročí narození Eskymo Welzla nebo „roadshow“ Rádia Hana před kulturním domem.

Oblíbená EKO scéna na náměstí Osvobození, zaměřená tentokrát na elektro odpad, nabídne hry, soutěže a kvízy pro malé i velké a i letos tašky na tříděný odpad zdarma. Na program a atrakce pro děti se mohou těšit návštěvníci dětské scény ZŠ a DDM Krasohled, pro dospělé návštěvníky jarmarku bude určen malý autosalon nebo prezentace zábřežských firem. Po delší odmlce se na jarmarku objeví prezentační stánek a technika městské policie. Zajímavou akci s názvem Hrajeme si s historií připravilo pro dětské návštěvníky také informační centrum.

Hlavní scénu vedle kulturního domu obsadí už v devět hodin ráno zábřežský dechový orchestr a poté litovelská folková kapela Noaco. Po poledni bude pódium patřit proslulému Old Time Jazz Bandu z Loučné nad Desnou, který vloni oslavil už 60 let existence. O poznání tvrdší muziku přinese podvečerní program s vystoupením ryze dívčí kapely Kiss Moravian Girls a domácích 4WD, kteří potěší nášupem rockové klasiky. Hudební jarmareční produkce vyvrcholí po dvacáté hodině koncertní show v podání skvělého revivalu kapely Divokej Bill. Dění na hlavní scéně doplní svým vystoupením několik mažoretkových a tanečních skupin, jedním z vrcholů programu bude bike show vítěze českého poháru v trialu Jana Sladkého a závěrečná ohňová show.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.