Search
Close this search box.

Zábřežská kulturní zve na výjimečné listopadové akce

Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících překrásné přírodní scenérie Snow film fest, koncert věhlasných smyčcových virtuózů, bláznivá divadelní komedie s názvem 4 sestry a setkání s Jankem Ledeckým, který do Zábřeha přijede v rámci svého vánočního turné. Právě na tyto výjimečné akce zve v listopadu Zábřežská kulturní.

Snow film fest představí zajímavé filmy i hosty

Celovečerní pásmo špičkových filmů zachycujících překrásné přírodní scenérie, ale i obdivuhodné sportovní výkony nabídne zábřežské kino Retro v rámci festivalu outdoorových filmů Snow film fest, který se uskuteční v sobotu 17. listopadu od 16 hodin. Příznivci zimních sportů a adrenalinu se mohou těšit na snímky zachycující kajakářskou expedicu v Grónsku, mrazivý sólo přejezd Aljašky na kole, hledání prašanu na Balkáně nebo surfování v polárních krajích. „Festival vyvrcholí projekcí filmu Kámen, nůžky, Vagus popisujícího přípravu tréninkové skupiny bývalého reprezentanta ve sjezdu na lyžích Ondřeje Banka v Chile. Objeví se v něm i dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká,“ připomíná jedno z lákadel festivalu Zdeněk David. Přehlídka opět představí zajímavé hosty. „Jedním z nich bude muzikant a cestovatel Karel Kocůrek, který diváky zavede do Kanady a na Aljašku. Spolu s ním navštívíme také hrob Eskymo Welzla v Dawsonu, a symbolicky tak uzavřeme letošní rok welzlovských výročí,“ doplnil k programu David. Snow film fest tradičně nabídne originální občerstvení, diváckou anketu a hlavně pohodovou festivalovou atmosféru. Podrobné informace o připravovaných filmových titulech zájemci najdou na webech snowfilm.cz nebo kulturak.info.

V Barborce zazní duet violy s violoncellem

Koncert věhlasných smyčcových virtuózů nabídne cyklus Bravo v neděli 18. listopadu, kdy od 16 hodin vystoupí v kostele sv. Barbory hudební kritikou oceňovaná violistka Kristina Fialová a renomovaný violoncellista Petr Nouzovský. Kristina Fialová je jednou z nejtalentovanějších violistek mladé generace, odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku a ohnivý temperament. Jako komorní hráčka spolupracuje s řadou výjimečných interpretů, koncertovala ve většině států Evropy, ale také v Africe, Asii a v Jižní i Severní Americe. Rovněž Petr Nouzovský, který se řadí mezi nejlepší evropské violoncellisty své generace, vystupuje na mnoha prestižních pódiích a jeho hra je hodnocena superlativně zejména pro svou technickou noblesu. V programu koncertu zazní skladby J. S. Bacha, L. van Beethovena, A. Vivaldiho, A. Dvořáka a dalších autorů. Vstupné činí 150 Kč, držitelé karty Bravo mají slevu 50 korun, děti vstup zdarma.

4 sestry nabídnou excelentní herecké výkony

Na hořkosměšný koktejl humoru, který zaručeně pobaví, láká zábřežský kulturní dům v neděli 18. listopadu. nabídne nejen atraktivní zápletku, ale i skvělé herecké výkony v podání Ivany Chýlkové, Anny Šiškové, Jany Strykové, Bereniky Kohoutové a také Romana Štabrňáka. Hra je postavena na odlišnosti charakterových typů čtyř nevlastních sester, které se na jejím začátku schází na pohřbu společného otce, vyhlášeného proutníka. Autor představení, Patrik Hartl, stvořil čtyři rozdílné a dost neuvěřitelně navzájem pospojované charaktery, aby mohl s úspěchem rozehrát sérii rozmanitých absurdních situací a gagů. „Všechny čtyři protagonistky, jimž skvěle sekunduje Roman Štabrňák, se s chutí chopily nabídnuté příležitosti a výsledkem je představení, které se u diváků setkává s mimořádným ohlasem,“ konstatoval produkční Vratislav Jarmar.

Ledecký přiveze vánoční atmosféru i svoje největší hity

Příjemné setkání s vánoční atmosférou připravila Zábřežská kulturní již na listopad – v neděli 18. listopadu přivítá zábřežský kulturní dům na jedné ze zastávek vánočního turné oblíbeného zpěváka, kytaristy a skladatele Janka Ledeckého. Toho doprovodí kapela, dívčí vokály a také přední české smyčcové kvarteto M. Nostitz Quartet. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na klasické vánoční písničky, ale také na hity, jakými jsou Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná. Chybět nebude ani snad nejznámější Ledeckého song Sliby se maj plnit o Vánocích. „Na každém koncertu zahraju asi deset vánočních písniček, ale hlavně ty, na které moji fanoušci čekají,“ uvedl Ledecký, jehož písničky z alba Sliby se maj plnit o Vánocích jsou již přes dvacet let symbolem vánoční atmosféry. Koncert jedné z našich nejznámějších hudebních hvězd má začátek v 19 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient