Search
Close this search box.

Zábranský už nebude trénovat Kometu. Soustředí se na výstavbu nové arény

Dva mistrovské tituly a semifinále. Takto úžasnou bilanci měl v posledních třech letech Libor Zábranský jako hlavní kouč Komety Brno. Žádný další úspěch ale s brněnskými hokejisty (zatím) nepřidá, protože trenérské žezlo předá podle informací Petru Fialovi. Zábranský se teď jako majitel Komety soustředí především na výstavbu nové hokejové arény. „V příští sezoně nebudu v Kometě působit jako hlavní kouč. O nástupcích na tuto pozici jednáme a jedním z adeptů je i Petr Fiala,“ uvedl Zábranský.

Petr Fiala byl dosud spjatý s olomouckým hokejem. V posledních čtyřech letech se věnoval hanácké mládeži, ale předtím působil u „Kohoutů“ jako hlavní trenér.

Zábranský teď zaměří svou pozornost k výstavbě multifunkční haly. Do současné arény se vejde 7 700 diváků a to je vždy vyprodáno. Brno tedy potřebuje kvůli fanouškům větší prostory. „Teď to necítím tak, že mě Kometa nejvíc potřebuje na střídačce, ale zejména směrem k výstavbě multifunkční arény je moje účast nutná se stoprocentním nasazením. Také cítím potřebu udělat pár změn i v managementu Komety. Převezmu zpátky některé kompetence, které jsem po mém nástupu na střídačku delegoval na jiné zaměstnance. Věřím, že z více adeptů vyberu správně a změny Kometu posunou zase dál,“ řekl Zábranský pro klubový web.

Fanoušci Brna jsou kromě nové haly samozřejmě zvědaví i na to, zda v příští sezoně budou ještě v dresu Komety hrát dlouholetí srdcaři – Leoš Čermák a Martin Erat. Oba se zatím definitivně nevyjádřili.
Naopak se Brnu povedlo podepsat smlouvy s dalšími oporami, brankářem Markem Čiliakem a útočníky Američanem Peterem Muellerem a Martinem Zaťovičem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient