Zábranský už nebude trénovat Kometu. Soustředí se na výstavbu nové arény

Dva mistrovské tituly a semifinále. Takto úžasnou bilanci měl v posledních třech letech Libor Zábranský jako hlavní kouč Komety Brno. Žádný další úspěch ale s brněnskými hokejisty (zatím) nepřidá, protože trenérské žezlo předá podle informací Petru Fialovi. Zábranský se teď jako majitel Komety soustředí především na výstavbu nové hokejové arény. „V příští sezoně nebudu v Kometě působit jako hlavní kouč. O nástupcích na tuto pozici jednáme a jedním z adeptů je i Petr Fiala,“ uvedl Zábranský.

Petr Fiala byl dosud spjatý s olomouckým hokejem. V posledních čtyřech letech se věnoval hanácké mládeži, ale předtím působil u „Kohoutů“ jako hlavní trenér.

Zábranský teď zaměří svou pozornost k výstavbě multifunkční haly. Do současné arény se vejde 7 700 diváků a to je vždy vyprodáno. Brno tedy potřebuje kvůli fanouškům větší prostory. „Teď to necítím tak, že mě Kometa nejvíc potřebuje na střídačce, ale zejména směrem k výstavbě multifunkční arény je moje účast nutná se stoprocentním nasazením. Také cítím potřebu udělat pár změn i v managementu Komety. Převezmu zpátky některé kompetence, které jsem po mém nástupu na střídačku delegoval na jiné zaměstnance. Věřím, že z více adeptů vyberu správně a změny Kometu posunou zase dál,“ řekl Zábranský pro klubový web.

Fanoušci Brna jsou kromě nové haly samozřejmě zvědaví i na to, zda v příští sezoně budou ještě v dresu Komety hrát dlouholetí srdcaři – Leoš Čermák a Martin Erat. Oba se zatím definitivně nevyjádřili.
Naopak se Brnu povedlo podepsat smlouvy s dalšími oporami, brankářem Markem Čiliakem a útočníky Američanem Peterem Muellerem a Martinem Zaťovičem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.