Search
Close this search box.

Za rybami do Zooparku Vyškov. Zahrada otevřela novou expozici

Velká vodní nádrž s terasou a suterénní pozorovatelnou, kde lze celoročně sledovat tichý život pod hladinou. Zoopark Vyškov ani v letošním roce nelenil a pro návštěvníky otevírá expozici sladkovodních ryb nazvanou Pod hladinou. Vznikla na travnaté ploše hned za vstupem do zahrady.

V první fázi návštěvníci uvidí 9 druhů sladkovodních ryb: kapry, jesetery, parmy, ostroretky, oukleje, plotice, cejnka, cejna a okouna. Další druhy zoopark doplní postupně až po podzimních výlovech rybníků. „Výsledek vypadá velmi dobře. Jde o výborný nápad, mnohé druhy lidé příliš neznají, některé možná vůbec, určitě tak půjde o další zajímavou atrakci. Zatímco loni jsme otevírali velmi atraktivní expozici Austrálie, letos se zájemci podívají, co se děje pod vodou. Je to další krok k udržení přízně návštěvníků. Navíc rostliny, kameny a kmeny stromů vhodně dotvářejí atmosféru přírodního biotopu,“ ocenil na slavnostním otevření místostarosta Vyškova Karel Jurka.

Zoopark dostal právě od města coby zřizovatele zhruba milion a 300 tisíc korun, expozice celkově stála 3 miliony a 800 tisíc. Pod úroveň terénu se návštěvníci dostanou jak po schodišti, tak z opačné strany bezbariérově po rampě. Život ryb našeho pásma mohou pozorovat prostřednictvím dvou velkých oken. Nechybí nadzemní terasa, která nabízí pohled na hladinu. Zatopená plocha má 84 metrů čtverečních.

Vedení zooparku se inspirovalo mimo jiné v plzeňské zoologické zahradě, ve které mají expozici Česká řeka, která formou naučné stezky přibližuje život v jednotlivých rybích pásmech typické české řeky od jejího pramene až k ústí. Skladbu ryb pro novou expozici Pod hladinou konzultovalo s rybníkářstvím Pohořelice, které zároveň poskytlo cenné rady a informace o chovu. „Návštěvník se také dozví zajímavosti o rybníkářství, rybnících a vše možné o chovu ryb, může se také podívat na naučný film,“ připomněl ředitel vyškovského zooparku Josef Kachlík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient