Search
Close this search box.

Za hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou dorazily v Poděbradech desítky občanů

Středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO 2011) přivítal v úterý 20. 11. 2018 v Městské knihovně v Poděbradech nejenom starosta města Jaroslav Červinka, ale na místě ji očekávali i občané města. Jejich dotazům, starostem i radostem, s nimiž ji oslovili se věnovala od 10 do 16 hodin.

„Zájem občanů o osobní setkání mě skutečně překvapil a velmi potěšil. Vážím si jejich otevřenosti i toho, že nechávají ostych stranou a s političkou hovoří napřímo. Že se nebojí poukázat na problémy, které je trápí či se jejich života ve městě a v našem regionu úzce dotýkají,“ komentovala úřední den hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s tím, že si tak sama může udělat obrázek toho, na co by se měl úřad ve své činnosti zaměřit.

Na rozdíl od jiných míst, kde hejtmanka svoji mobilní kancelář otevřela, se nehovořilo tolik o problémech v dopravě a o rekonstrukci silnic. Výjimkou byla jen oprava zdejší Revoluční ulice. Tématem pro místní je spíše chod domovů pro seniory a také udělování podpory a záštit na akce připravované neziskovými organizacemi a spolky. „Překvapilo mě, že mnoho seniorů zatím neví, že mohou využívat našeho programu slev na jízdném a ráda jsem ji takovouto možnost vysvětlila,“ prozradila Jaroslava Pokorná Jermanová a dodala, že kraj plánuje v této záležitosti na počátek příštího roku udělat větší osvětu.

V rámci hejtmančina úředního dne se také uskutečnila tisková konference zaměřená na aktuální body jednání Zastupitelstva Středočeského kraje, které se bude konat příští pondělí 26. listopadu 2018. Hlavním tématem se však stal nově připravený krajský rozpočet na rok 2019 a bilancování činnosti vedení kraje v minulém období.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient