„Za hattrick jsem rád, ale více si cením týmového úspěchu,“ říká florbalista pražské Sparty Robert Košir

A tým včera nastoupil na palubovku Rieger arény za přítomnosti kamer ČT Sport k utkání 11. kola Tipsport Superligy s jasným cílem zvítězit. Cesta k výhře 6:4 byla ovšem trnitá.

Zápas začal na pražských Vinohradech v 18:10 a vstup do utkání se Spartě vůbec nevydařil. „Ze začátku jsme soupeře podcenili. Ten hrál velmi dobře do obrany, zblokoval nám spoustu střel a nedokázali jsme se dostat do brankových příležitostí,“ hodnotí začátek utkání vždy usměvavý Robert Košir. Po první, ze strany Sparty nevýrazné části se šlo po gólech domácích Jelínka a Hartmana do šaten za stavu 0:2 z pohledu našeho A týmu.

„V šatně jsme si řekli, co musíme změnit, a to se nám podařilo. Začali jsme více hrát na balonku, což přineslo šance a následně góly,“ říká Robi, který se ve druhé části dokázal dvakrát přesně trefit a zavelil tak ke sparťanskému obratu! Další branku přidal náš nejproduktivnější hráč Michal Kareš, domácí se také dokázali jednou prosadit, jmenovitě Hanák. Po druhé třetině platil tedy vyrovnaný stav 3:3.

Třetí dějství začalo lépe pro náš tým, když byl nařízen samostatný nájezd po faulu na našeho kapitána Milana Garčara. Nájezd dokázal nekompromisně proměnit Radim Křenek, jehož gólem se poprvé v utkání Sparta dostala do vedení, které už nepustila. Jen o dvě minuty později dokázal slovinský sniper Košir dovršit třetí brankou hattrick. „Jsem rád, že jsem se dokázal třikrát gólově prosadit, nicméně důležitější je vítězství celého týmu a potvrzení naší pozice lídra tabulky,“ ukončuje rozhovor Robert, který prokázal jeho vzrůstající formu. Další gól přidal 4 minuty před koncem Lukáš Ujhelyi, za domácí korigoval skóre z přesilovky Stuchlík. Zápas tedy skončil vítězstvím Sparty 6:4. Ta tedy dokázala vítěznou sérii zaokrouhlit na číslovku 10.

Další zápas čeká Spartu 3. 11. od 20:00 na půdě prozatím posledního celku soutěže – Znojma.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!