Search
Close this search box.

Za hanlivé věty na adresu šéfa Slavie zaplatí Limberský 20 tisíc korun

Disciplinární komise fotbalové Asociace ČR vynesla včera rozsudek nad plzeňským obráncem Davidem Limberským. Za hanlivé výroky na adresu šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka, které uveřejnil na twitteru, musí zaplatit dvacet tisíc korun.

„Tvrdík je největší mág… Zrusil rekulerní gol… Gratuluju mistr twitter, jen rozhazuj dál Čínský money. Zdravíme váš věrný team ČSA,“ napsal bývalý reprezentační bek na sociální síť při sledování zápasu mezi Slavií a Jabloncem. Bylo to ve chvíli, kdy rozhodčí neuznal Jablonci po zhlédnutí videa gól na 1:1. Důvodem byl útočný faul na brankáře Koláře. Slavia zápas vyhrála 2:0.

Limberský brzy poté svůj příspěvek smazal a Tvrdíkovi se omluvil. Ten toto „pokání“ přijal. „Z mého pohledu je omluvou dotyčného vše uzavřeno a největší satisfakcí by byla výhra Slavie v Plzni. Nic dalšího nežádám,“ podotkl šéf Slavie.

Avšak tím to pro problémového obránce neskončilo, protože Disciplinární komise to začala řešit. „Účastník nejvyšší soutěže by se měl chovat profesionálně a k tomu patří i úroveň vystupování na sociálních sítích. V případě hráče Limberského došlo k urážlivému výroku na adresu představitele jiného klubu v souvislosti s prvoligovým utkáním,“ okomentoval dvacetitisícový trest předseda disciplinární komise Richard Baček. Zároveň však kvůli rychlému smazaní a následné omluvy udělila komise Limberskému nejnižší možný trest. K malé částce (pro profesionální fotbalistu typu Limberského je to pakatel) pomohlo i to, že podle slov Tvrdíka nedošlo k jeho osobnostní újmě.

Pro Limberského je to další z řady průšvihů.
Asi nejznámější je jeho nafilmovaná penalta v zápase proti Spartě v roce 2012. Od té doby ho spousta sparťanských (ale i dalších) fanoušků doslova nesnáší. Známé jsou i jeho opilecké eskapády, které ještě navíc znevažoval. Např. čtyři dny po autonehodě napodoboval po vstřeleném gólu točení volantem… Atd.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient