Za fair play činy v roce 2017 bylo oceněno i osm hokejistů

Na začátku dubna uděloval Český klub fair play ceny za sportovní činy, které splňují požadavek čestného sportovního chování. Hlavní ceny za rok 2017 patří cyklistovi Michalovi Bubílkovi a bývalým vynikajícím trenérům Jiřímu Medonosovi (tenis) s Karlem Brücknem (fotbal). Ocenění získalo také celkem osm hokejistů.

Za své fair play činy během hokejových zápasů v roce 2017 byli ocenění:

Zdeněk OKÁL a Libor KAŠÍK, hokejisté Zlína

V extraligovém utkání v Brně Zdeněk Okál přiznal rozhodčím, že nebyl faulován, ale upadl bez soupeřova přičinění. Brankář Libor Kašík pak při brněnské power play přiznal teč a tím znevýhodnil svoje mužstvo, protože se vhazování přesunulo před jeho branku.

Erik HRŇA, hokejista Třince

V utkání extraligy v Karlových Varech přijel říci rozhodčím, že ho do krku zasáhl kotouč a ne protihráč, kterému za zákrok hokejkou hrozilo vyloučení.

Lukáš DERNER, hokejista Liberce

V zápasu extraligy s Hradcem Králové při těsném vedení svého mužstva v poslední třetině přiznal rozhodčím, kteří chtěli vyloučit soupeře, že nebyl faulován. Jeho gesto následně ocenili i trenéři obou mužstev.

Adam DLOUHÝ, hokejista Liberce
V extraligovém zápase proti Chomutovu ve vlastním oslabení upadl a rozhodčí odpískali soupeři faul. Po upozornění Adama Dlouhého, že spadl bez cizího zavinění, trest zrušili a chomutovská přesilovka pokračovala.

Václav SKUHRAVÝ, kapitán hokejistů Karlových Varů
V utkání úvodního kola baráže o extraligu Václav Skuhravý opravil výrok rozhodčích, kteří se chystali vyloučit jihlavského protihráče Radka Hubáčka za podražení. Jihlava nakonec důležitý zápas vyhrála 4:3 a udělala první krok k postupu do nejvyšší soutěže, zatímco Karlovy Vary z ní sestoupily.

Daniel ŠŤASTNÝ, hokejový brankář Dukly Jihlava

V zápase mezi týmy starších dorostenců Jihlavy a Karlových Varů Daniel Šťastný přiznal, že má platit gól hostů, který předtím rozhodčí neuznal kvůli domnělému faulu na brankáře. Karlovy Vary díky jeho gestu fair play zápas vyhrály.

Radim KŘIŠŤAN, hokejista KLM Světlá nad Sázavou
V utkání krajské hokejové ligy s Českou Třebovou opravil v 58. minutě za stavu 5:5 rozhodčího, který se chystal vyloučit protihráče. Radim Křišťan rozhodčímu přiznal, že faulován nebyl, a jeho tým nakonec po samostatných nájezdech prohrál.