Za deset let dokázal kraj snížit zadlužení o více než miliardu korun

Královéhradecký kraj je mimořádně úspěšný ve snižování své zadluženosti. Během uplynulých deseti let se dluh zmenšil ze zhruba půl druhé miliardy korun v letech 2008 až 2009 na 125 milionů koncem roku 2018. Meziročně oproti loňskému roku pak o 62,5 milionu korun.

„Kraj hospodaří zodpovědně a ekonomicky si vede velice dobře. V posledních deseti letech splatil úvěry ve výši 1,4 miliardy korun. Tím se dostal náš kraj mezi tři kraje, které mají minimální úvěrové zatížení. Z tohoto hlediska a také podle ekonomického hospodaření je náš kraj posuzován jako jeden z nejlépe hospodařících krajů,“ komentuje radní pro oblast financí Rudolf Cogan.

Postavení Královéhradeckého kraje mezi nejméně zadluženými kraji České republiky by tak nemělo příliš ohrozit ani čerpání 400 milionového úvěru na modernizaci a dostavbu Oblastní nemocnice Náchod plánované na příští rok.

Královéhradecký kraj je druhý až třetí nejméně zadlužený kraj v rámci ČR. Tím nejméně zadluženým je Plzeňský kraj, naopak nejvíce zadlužený je Olomoucký kraj, jehož dluh sahá k částce dvou miliard korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.