Za čtyři stovky vám manželé Koukalovi povypráví o svém životě

Především letos na jaře se hodně v médiích propírala autobiografie bývalé biatlonistky Gabriely Koukalové. V knize se vyjadřuje ke svým sportovním začátkům, obvinila např. juniorského trenéra Jindřicha Šikolu, že kvůli němu u ní propukla anorexie. Nenechala suchou nit ani na kolezích, Veronice Vítkové vyčítala, že jí nepřála úspěchy. I vztahy se šéftrenérem Ondřejem Rybářem se zhoršily. Jak uvádí v publikaci, Rybářovi se moc nelíbilo, že začala chodt s pozdějším manželem Petrem Koukalem.
Sečteno, podtrženo i kvůli této knize (nazvané „Jiná“) se ze sportovního miláčka českého davu (říkalo se jí i „Jágr v sukních“) pro mnohé stala podivínka a nevděčná ženská, která hledá chyby všude možně.
Někteří zmínění v knize se bránili (Šikola: „Neřekl jsem o ní, že je tlusté prase.“„Zažíval jsem kvůli ní trauma.“), jiní věří, že je možné dát vztahy do pořádku (Rybář: „Doufám, že ani z jedné strany ty dveře zavřené nejsou, a vnímám to tak, že když bude Gabča něco potřebovat, tak jsem připravený jí pomoct.“) A další to přešli s ledovým klidem. („To radši nebudu komentovat,“ odpověděla Vítková na dotaz ohledně knihy.)

Jak přicházelo léto, mnozí (fanoušci i třeba biatlonosté) doufali, že mrazivé vztahy roztají a třeba se vše vrátí do dřívějších kolejí.
Jenže to tak vůbec nevypadá. Naopak. Manželé Gabriela a Petr Koukalovi se rozhodli ke společnému turné po českých městech, na kterých povědí lidem, vše co si budou přát. Akce bude mít název: Co ještě nevíte – Gábi a Petr Koukalovi. Zkrátka pořád držet v povědomí příběh Gábiny a pomoci tak prodejnosti knihy. I té, která pojednává o jejím manželovi.
Lístek na akci bude stát 399 Kč. Pokud budete chtít sedět v prvních třech řadách, připlatíte si stovku navíc.

Pak je tu ale samozřejmě i druhý pohled na tyto akce. Jak už bylo zmíněno, Koukalová si prošla anorexií, její manžel měl rakovinu varlat. Takže tyto setkání s fanoušky mohou být přínosná z toho důvodu, aby si lidé uvědomili křehkost svého zdraví.
A třeba někoho z diváků na akci přiměje jejich povídání k návštěvě lékaře či alespoň k samovyšetření či uvědomění si chyb ve stravě.
Takže celý tento humbuk kolem Gabriely Koukalové může být pro někoho i spásou.

Pro český biatlon už však žádná záchrana v podobě návratu Koukalové do reprezentace není. I proto to slůvko „bývalá“ hned v první větě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak