Search
Close this search box.

Z ulice Na Nivách zmizí zdevastované domy

Výběr zhotovitele veřejné zakázky na demolice zdevastovaných obytných domů v ulici Na Nivách schválila rada města.

Podmínky zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku splnilo osm uchazečů. Na základě doporučení výběrové komise radní přidělili zakázku společnosti Klement, která nabídla cenu 6,599 mil. Kč bez DPH. Předpokládaná hodnota zakázky přitom byla stanovena na 16,5 mil. Kč.

Zakázka bude realizována ve dvou etapách. V listopadu by měla začít realizace II. etapy, která zahrnuje 6 objektů na pravé straně ulice. Hotova by měla být za 4 měsíce. Zahájení I. etapy, v které je 12 objektů na levé straně ulice, se předpokládá v září 2019. Zhotovitel zajistí v rámci realizace díla úplnou likvidaci a uložení veškerých odpadů z provedených demolic. Výběrová komise při svém jednání vyřadila dvě nabídky, jedna překročila předpokládanou hodnotu zakázky, druhá byla stažena poté, co dodavatel zjistil, že byla spočítána chybně a nemohl by dodržet zadávací podmínky.

Domy v ulici byly dlouhodobě neudržované, poté co je získal soukromý vlastník, rychle zchátraly a jejich rekonstrukce už nebyla ekonomicky ani technicky možná. Městu se podařilo domy i s pozemky za 400 000 korun vykoupit. Demolice vytvoří volný prostor pro nové projekty.

O dalším využití pozemků zatím není rozhodnuto. Mohly by tu být například malometrážní byty pro mladé rodiny. Příkladem je i deklarovaný projekt firmy Dobrovský, která vizi budoucí výstavby viladomů zpracovala i pro ulici Na Nivách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient