Z Přerova si olomoucké volejbalistky přivezly výhru

(Aktualizováno před )

Volejbalistky Olomouce hrají v neúprosném tempu. Po náročných pětisetových bitvách v Lize mistryň s Albou Blaj a extraligovém derby s Prostějovem zamířily v sobotu do Přerove. Únava však na Hanačkách nebyla znát a své sokyně smetly ve třech sadách. Nyní je čeká dlouhá cesta do Rumunka, kde je čeká odvetné utkání, ve kterém se pokusí překvapit Blaj a postoupit do dalšího kola.

„My jsme k utkání přistoupili velmi zodpovědně. Možná i pod dojmem, že se nám úplně nepodařilo utkání s Prostějovem, kdy jsme vedli a zkomplikovali jsme si závěr, takže se holky soustředily na každý míč,“ řekl trenér Olomouce Jiří Teplý po utkání.

Měl pravdu. Hanačky vstoupily do utkání v Přerově koncentrovaně a odměnou jim bylo vedení o čtyři body (8:4), které donutilo domácího kouče sáhnout pro oddychový čas. Ten domácím pomohl a při servisu Jehlářové snížily na 8:9, ale to bylo z jejich strany vše. Vysokoškolačky díky pozorné hře v obraně a šňůrách při servisech Kubínové s Kossányiovou dotáhly úvodní sadu do vítězného konce 25:16.

Druhou sadu začala Olomouce skvěle, když položila základy k vítězství hned v jejím začátku, kdy při servisu Trnkové utekla do vedení o pět bodů 7:2. Zubřice nestíhaly a jejich útočnice nedokázaly najít recept na neprostupné šiky Olomouce. „Byly jsme na ně dobře připravené. Hlavně na jejich útočnou sílu – Svobodovou s Měrkovou, které jsme dokázaly ubránit, pak už to měly těžké,“ okomentovala recept na Přerovanky nahrávačka Šárka Kubínová. Menší odpor přišel při servisu kapitánky Svobodové, kdy tři body v řadě znamenaly snížení na 13:16. Hanačky to nerozhodilo a zopakovaly výsledek z prvního setu.

V úvodu třetí sady se domácí tým držel pouze do stavu 5:5, při servisu Orvošové odskočily Olomoučanky o šest bodů (5:11). Horší chvilky teprve měly pro domácí přijít, když se ujala míče Kossányiová a žiletkami z podání začala čistit hostující polovinu – rázem na tabuli svítilo 6:19 a utkání se už jen dohrávalo.

„Hráli jsme s nasazením a bez zbytečných chyb. Dobře jsme servírovali a výborně bránili, takže soupeř nám nedokázal složit míč na zem,“ pochvaloval si hru svého týmu Jiří Teplý.

Rychle však musí přepnout zpět na Ligu mistryň, ve které čeká Hanačky v úterý odveta na horké půdě Rumunek.

„Bude to těžší než doma. My jsme doma odehráli výborné utkání, které nám může venku pomoct. Pokusíme se na něj navázat a zabojovat o postup,“ hlásí olomoucký lodivod Jiří Teplý, před úterní odvetou.

„Určitě budou hrát lépe než u nás, takže musíme být připravené,“ shoduje se s ním Šárka Kubínová.

„Jsme unavené, ale chceme se poprat o postup,“ dodává odhodlaně na závěr.

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc 0-3 (16:25, 16:25, 12:25)

Sestava Olomouce: Kubínová, Orvošová, Michalíková, Kossányiová, Kovářová (L), Trnková, Strušková. Střídala: Napolitano-Šenková.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz