Z pondělní dohrávky osmého kola Tipsport superligy odešli florbalisté Sparty s výhrou

Pondělní dohrávka 8. kola Tipsport Superligy přivedla klokany do Arény Sparta. Před televizními kamerami zde změřili síly s ACEMA Sparta Praha.

První desetiminutovka utkání byla z obou stran opatrná a vyčkávací. Všechny vážnější akce dokázali brankáři na obou stranách pokrýt. První, kdo dokázal udeřit byli domácí hráči, konkrétně Dominik Bartoš, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal domácí do vedení. O minutu později si vybral smůlu Kryštof Krbec, od kterého se nešťastně odrazil balonek do vlastní sítě. Před sirénou ukončující první třetinu bylo na domácí straně ještě veseleji a to když střela Marka Zouzala skončila za zády Kotoučka. Sparta tak po první třetině vedla 3:0.

Ve druhé třetině pokračovala přetahovaná o každý balonek a Bohemka se tlačila za snížením. To přišlo z hole Patrika Šebka, který krásně zakončil souhru celé pětky na hřišti. Druhá část utkání toho však více nepřinesla a do závěrečné třetiny se tak odcházelo za stavu 3:1.

V úvodu poslední třetiny vrátil Spartě tříbrankové vedení Lukáš Ujhelyi. Klokani však nic nevzdali a hnali se za vyrovnáním. O snížení se po chybě domácí obrany postaral Jakub Buršík a na rozdíl jediné branky snižoval Pavel Čihák. Tlak Bohemians byl ještě zvýšen domácím vyloučením Ondřeje Svatoše a došlo i na hru bez brankáře. Bohužel závěrečný tlak klokanů k další brance nevedl a tři body do tabulky si tak připisuje domácí Sparta za vítězství 4:3.

SOUHRN UTKÁNÍ:

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians 4:3
branky: 14. Dominik Bartoš, 15. Kryštof Krbec, 19. Marek Zouzal, 48. Lukáš Ujhelyi – 27. Patrik Šebek, 52. Jakub Buršík, 59. Pavel Čihák; rozhodčí: Martin Valenta – Michal Žďárský; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 448; zásahy brankářů: Martin Beneš 11 – Michal Kotouček 20; po třetinách: 3:0, 0:1, 1:2

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.