Z MS trojic přivezli nohejbalisté Šacungu bramboru

(Aktualizováno před )

Nejhorší mezi nejlepšími, to je čtvrté místo. Nepopulární bramborová medaile rozhodně v den akce nepotěší, ale postupem času už tolik nebolí. Když se to však stane podruhé v řadě, tak snadno to neodezní. Přesně takové myšlenky se mohou honit hlavou hráčům benešovského Šacungu, kteří stejně jako v loňském roce na letošním Mistrovství ČR trojic mužů v nohejbalu sahali po medaili, aby jim nakonec o jedinou příčku unikla.

Na jubilejní 50. ročník šampionátu, nejstarší tuzemské republikové soutěže, benešovský celek v Českém Brodě reprezentovaly dvě sestavy. Druhou utvořili mladíci Sehrig a Truc, které doplnil zkušený Flaks. I bez klasického blokaře se trojice nezalekla zvučnějších soupeřů a některé z nich potrápila do posledního míče. Na postup do play-off to ale nestačilo.

První sestava musela improvizovat, neboť oba hlavní nahrávači byli mimo hru. A tak na nezvyklé místo naskočil univerzál Kadeřábek. Spolu s Doubravou a Kalasem kosili v základní skupině své soupeře nemilosrdně a vyhráli ji bez bodové ztráty. Vyšlo i čtvrtfinále, kde přehráli žateckou trojici a to znamenalo dva pokusy na medaili. Kosa na kámen padla až v semifinále po hodně divokém průběhu.

„První set jsme prohráli, ve druhém jsme to ale otočili a soupeře přehráli rozdílem třídy. Zůstali jsme pro třetí set na lepší straně, jenže hned jsme třikrát zkazili a to nás poslalo do kolen,” řekl smečař Šacungu Jiří Doubrava.

O bronz se Šacungu postavila trojice Vsetína. I tady první set získal soupeř, ve druhém Benešovští dlouho vedli, ale nakonec podlehli.

„Stejně jako loni končíme s bramborou. Neberu to ale jako neúspěch, byly tady papírově silnější sestavy, které se do semifinále nedostaly. My jsme hráli v kombinované sestavě bez klasického nahrávače a celý den hledali ideální nastavení. Letos navíc bylo od dubna asi jen pět ošklivých dní, z toho dva na mistrovství republiky dvojek a trojek. Vítr občas udělal své a navíc v Brodě je asi nejtvrdší hřiště ze všech. Není tady snadné pro polaře se zorientovat. Přesto jsme hráli dobře a až poslední dva zápasy nevyšly. Rozhodlo to, že jsme v nich nezvládali nástupy. Když pak musíme otáčet průběh, stojí to v této fázi turnaje hodně sil,” zhodnotil Doubrava turnaj.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ AVIA Čakovice B (O. Cibulka, Kučera, J. Kalous, J. Chadim)
2. TJ Spartak Čelákovice B (Spilka, Flekač, Šafr, P. Sýkora)
3. NK CLIMAX Vsetín A (Chalupa, Stupák, Gebel, Gargulák)
4. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Kalas, Kadeřábek)

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz