Z gentelmanů se vyklubali zloději. Žena přišla o 80 tisíc korun

Pražská policie pátrá po dvou výtečnících, kteří 23. listopadu okradli ženu v metru o 80 tisíc korun.

Když žena vláčí po schodech těžký kufr, je zpravidla ráda, když se někdo ochotný nabídne, že jí se zavazadlem pomůže. To se stalo i ženě ve stanici metra Florenc, kterou jistě v první chvíli potěšilo, že se neznámý muž nabídl, že jí donese těžkou bagáž ze schodů dolů. Později však litovala, že dala k tomu svolení. Zatímco “gentelman” snášel dolů po schodech její těžký kufr, jeho kumpán nenápadně ukradl z její kabeky peněženku. V ní měla mimo jiné i platební kartu, z které výtečníci vybrali osmdesát tisíc korun.

“Celou krádež a následný výběr z bankomatu zachytily kamery a nyní pátráme po totožnosti mužů. Jestliže je někdo poznává, ať se ozve na linku 158. V tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že by se mohlo jednat o cizince, jelikož při kontaktu s poškozenou muž, který jí pomáhal s kufrem, řekl pouze jedno slovo a to ´Haló´,” uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pokud se podaří policistům pachatele dopadnout, hrozí jim za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež až pětiletý pobyt za mřížemi.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient