Search
Close this search box.

Z důvodu nízkého počtu porodů ukončí ostrovská porodnice svůj provoz

Porodnice v Ostrově patří k těm vyhlášeným v kraji, přesto ji v polovině roku čeká uzavření. Klíčovým faktorem je především klesající počet porodů. V roce 2017 se v ostrovské porodnici narodilo 413 dětí a odhad pro rok 2018 činí už jen cca 300 – 350 porodů.
Celé situaci nenahrává ani skutečnost, že na konci roku 2018 dojde k ukončení platnosti smluv se zdravotními pojišťovnami. Ty neobnoví smlouvy s těmi zařízeními, které nedosáhnou na hranici 600 porodů za rok.

K poklesu počtu rodiček vede nejen nižší porodnost, ale také směřování ostrovské nemocnice k elektivní a následné péči. Nemocnice provozovala již od loňského roku dětské a novorozenecké oddělení v krizovém personálním režimu. Problém s nedostatkem zdravotnického personálu pak definitivně vyvrcholil na začátku letošního roku i na gynekologicko – porodnickém oddělení, kdy odešlo několik dalších zdravotníků.

S ohledem na tyto skutečnosti bylo vedení nemocnice nucené udělat rozhodnutí, na základě kterého bude od 1. července 2018 ukončen provoz gynekologicko – porodnického oddělení a dětského a novorozeneckého oddělení. Nemocnice bude i nadále pro pacientky zabezpečovat provoz gynekologické ambulance.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient