Z devatenáctileté ženy se vyklubala kamarádka za všechny prachy

Tak mladá a už tak zkažená, chtělo by se říci. Devatenáctiletá žena ze Sokolovska okradla muže, který spal ve svém domě. Zlodějka věděla, že okradený se na noc nezamyká. Tuto informaci se nedozvěděla náhodou, ale díky tomu, že se dobře znala se synem okradeného. „Bez užití násilí vnikla v polovině října do domu a poté přímo do obývací místnosti bytu, kde spal sedmašedesátiletý muž. Pokoj důkladně prohledala a následně z něj odcizila několik věcí,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Lupička odcizila mobilní telefon, peněženku s osobními doklady a platební kartou, tisícikorunu a dokonce i zlaté šperky.

Poté měla tu drzost napsat synovi okradeného muže o pin k platební kartě. I v tomto případě šla najisto, protože věděla, že se syn stará o otcovy finance. „Psala, aby jí poslal zapomenutý kód. Syn v domnění, že mu píše otec, PIN na mobil poslal. Toho zlodějka využila a z účtu vybrala přes dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí.

Další peníze už se jí z karty nepovedlo získat, protože senior, poté co zjistil, že byl okraden, nechal účet zablokoval. Poté se synem přišli na to, kdo je pachatelkou.

Policie nyní mladou ženu stíhá za porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Celková škoda byla sedm tisíc korun. „Za to jí hrozí až dva roky vězení,“ doplnila k případu Týřová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.