Search
Close this search box.

Z devatenáctileté ženy se vyklubala kamarádka za všechny prachy

Tak mladá a už tak zkažená, chtělo by se říci. Devatenáctiletá žena ze Sokolovska okradla muže, který spal ve svém domě. Zlodějka věděla, že okradený se na noc nezamyká. Tuto informaci se nedozvěděla náhodou, ale díky tomu, že se dobře znala se synem okradeného. „Bez užití násilí vnikla v polovině října do domu a poté přímo do obývací místnosti bytu, kde spal sedmašedesátiletý muž. Pokoj důkladně prohledala a následně z něj odcizila několik věcí,“ popsala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Lupička odcizila mobilní telefon, peněženku s osobními doklady a platební kartou, tisícikorunu a dokonce i zlaté šperky.

Poté měla tu drzost napsat synovi okradeného muže o pin k platební kartě. I v tomto případě šla najisto, protože věděla, že se syn stará o otcovy finance. „Psala, aby jí poslal zapomenutý kód. Syn v domnění, že mu píše otec, PIN na mobil poslal. Toho zlodějka využila a z účtu vybrala přes dva tisíce korun,“ uvedla mluvčí.

Další peníze už se jí z karty nepovedlo získat, protože senior, poté co zjistil, že byl okraden, nechal účet zablokoval. Poté se synem přišli na to, kdo je pachatelkou.

Policie nyní mladou ženu stíhá za porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Celková škoda byla sedm tisíc korun. „Za to jí hrozí až dva roky vězení,“ doplnila k případu Týřová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient