Na Kutnohorsku se převrátil nafukovací hrad, zranilo se pět dětí

Pět dětí se zranilo při včerejším převrácení nafukovacího hradu v Církvici na Kutnohorsku. Dvě z dětí museli záchranáři odvézt se zhmožděním zad do kolínské nemocnice. Další tři děti utrpěly lehká poranění, rodiče je sami odvezli do nedaleké čáslavské nemocnice.

„Příčiny a okolnosti převrácení hradu jsou v šetření policistů. Budou zjišťovat, jestli se hrad převrátil vlivem větru, nebo jestli došlo k zanedbání ze strany provozovatele,“ řekla mluvčí policie Michaela Richterová.

První informace mluvily o výbuchu nafukovacího hradu, což se vzápětí nepotvrdilo.

Lidé si možná v tu chvíli na místě nehody vzpomněli na podobný případ, který se stal před několika týdny v anglickém městečku Norfolk. Zde výbuch nafukovacího hradu, způsobený pravděpodobně velkým horkem, vymrštil do výšky šesti metrů malou holčičku, která následný pád nepřežila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.