Z berounského festivalu „Hrady“ odjíždělo dle policie 23 řidičů pod vlivem alkoholu

O víkendu proběhl v obci Točník na Berounsku festival Hrady, kterého se v pátek zúčastnilo 4.500 a v sobotu rekordní počet 13.500 návštěvníků. Policisté z Územního odboru Beroun zajišťovali v rámci bezpečnostního opatření dohled nad dodržováním veřejného pořádku a zároveň nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Do tohoto opatření byly zapojeny desítky policistů z obvodních oddělení, dopravního inspektorátu a také kriminalisté. Celá akce se obešla bez vážnějšího narušení veřejného pořádku. Jednomu z návštěvníků někdo odcizil mobilní telefon, který měl položen před stanem, ve kterém se převlékal. Tento mobilní telefon se však podařilo během krátké doby vypátrat a majiteli vrátit. Jedna žena přišla v nestřeženém okamžiku o svůj batoh, ve kterém měla své osobní věci. Toho se zmocnil neznámý pachatel a vypátrat se jej zatím nepodařilo.

V souvislosti s dohledem na bezpečnost a plynulost silničního provozu bylo ze strany policistů zkontrolováno celkem 450 vozidel a jejich řidičů. Zjištěno bylo 17 přestupků, které byly na místě vyřešeny blokovou pokutou, většinou se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů při jízdě nebo nevyhovující technický stav vozidla.

Alarmující je skutečnost, že i přes to, že každoročně lidé vědí, že na této akci probíhají silniční kontroly zaměřené na řidiče, kteří opouštějí tento festival, zda nejsou pod vlivem návykových látek, se našlo 21 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu, přičemž naměřená hodnota u nich byla do jedné promile alkoholu v dechu a dva řidiči, kteří nadýchali přes jednu promile alkoholu. U 21 řidičů, se v tomto případě jednalo o přestupek, který byl oznámen k projednání ke správnímu orgánu, kde jim hrozí zákaz řízení a tučná pokuta. Jednáním dvou řidičů s hodnotou alkoholu přes jednu promile, se zabývají policisté. Za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.