Search
Close this search box.

Waldorfská škola v Plzni má zbrusu nové učebny na pracovní vyučování

Čtyři nové učebny za 6,5 milionu korun zřídila a vybavila pro své žáky Waldorfská základní škola Dobromysl v Plzni. Většinu nákladů pokryla evropská dotace. Cílem projektu je naučit žáky praktickým manuálním dovednostem, které následně využijí i v běžném životě. Tři učebny jsou určené na ruční práce nebo na pracovní vyučování, a to dílny modelovací, dřevořezná a šicí. Poslední je přírodovědná učebna pro výuku fyziky, chemie a biologie. Otevření nově zrekonstruovaných odborných učeben se ve středu zúčastnil primátor města Plzně Martin Baxa.

„Jsem velkým příznivcem toho, aby školství bylo pestré. Bytostně jsem přesvědčen, že rodiče, kteří chtějí pro své děti volit jinou vzdělávací cestu, tak k tomu mají mít podmínky a mají právo si to zvolit. Vy jim vycházíte vstříc a zdá se mi, že se vám to daří. Pro naše město je to moc důležité,“ řekl mimo jiné ve své řeči primátor Martin Baxa. Přítomným učitelům, rodičům žáků i dalším podporovatelům školy popřál, aby škola dál prosperovala. „Přeji si, aby mnoho rodičů mělo radost z toho, jak se zde děti vzdělávají a abych jejich děti také tento způsob vzdělávání v budoucnu hledaly,“ dodal primátor.

Nové učebny budou podle potřeby využívat žáci od první do deváté třídy. Třídy vznikly v bývalých sklepních prostorech. Díky všem novým učebnám se podařilo zvýšit kvalitu výuky i výrobků žáků. Waldorfská základní škola Dobromysl má v současné době 160 žáků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient