Waldorfská škola v Plzni má zbrusu nové učebny na pracovní vyučování

Čtyři nové učebny za 6,5 milionu korun zřídila a vybavila pro své žáky Waldorfská základní škola Dobromysl v Plzni. Většinu nákladů pokryla evropská dotace. Cílem projektu je naučit žáky praktickým manuálním dovednostem, které následně využijí i v běžném životě. Tři učebny jsou určené na ruční práce nebo na pracovní vyučování, a to dílny modelovací, dřevořezná a šicí. Poslední je přírodovědná učebna pro výuku fyziky, chemie a biologie. Otevření nově zrekonstruovaných odborných učeben se ve středu zúčastnil primátor města Plzně Martin Baxa.

„Jsem velkým příznivcem toho, aby školství bylo pestré. Bytostně jsem přesvědčen, že rodiče, kteří chtějí pro své děti volit jinou vzdělávací cestu, tak k tomu mají mít podmínky a mají právo si to zvolit. Vy jim vycházíte vstříc a zdá se mi, že se vám to daří. Pro naše město je to moc důležité,“ řekl mimo jiné ve své řeči primátor Martin Baxa. Přítomným učitelům, rodičům žáků i dalším podporovatelům školy popřál, aby škola dál prosperovala. „Přeji si, aby mnoho rodičů mělo radost z toho, jak se zde děti vzdělávají a abych jejich děti také tento způsob vzdělávání v budoucnu hledaly,“ dodal primátor.

Nové učebny budou podle potřeby využívat žáci od první do deváté třídy. Třídy vznikly v bývalých sklepních prostorech. Díky všem novým učebnám se podařilo zvýšit kvalitu výuky i výrobků žáků. Waldorfská základní škola Dobromysl má v současné době 160 žáků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak