„Vždy makám na sto procent,“ hlásí nový útočník Slovanu fotbalista Elvis Mashike Sukisa

(Aktualizováno před )

Slovan získal čtyřiadvacetiletého útočníka Elvise z Českých Budějovic. Jeho agent Orhan Dumanjić (Orhan Sport Management) o novém hráči původem z Demokratické republiky Kongo: “Když jsem ho poprvé viděl, poznal jsem, že je v něm obrovský potenciál. Bylo tam i spoustu rezerv, které bylo potřeba dopracovat postupnými kroky. V té době by byl pro hráče velký skok ze třetí ligy rovnou do první. Proto jsme se rozhodli, že půjdeme postupnou cestou přes druhou ligu. Elvis je velice pracovitý a tuto šanci si zaslouží. Věřím, že Liberec neudělal vůbec špatný tah. Naopak si myslím, že Elvis ukáže, co v něm je a Liberci se vrátí investice do něj.”

Jaké jsou tvé první dojmy z přestupu do Liberce?

Jsem šťastný, že jsem mohl přestoupit právě do Liberce. Považuji ho za jeden z nejlepších klubů v České republice.

Je to tvé první angažmá v české nejvyšší soutěži. Jak se těšíš a věříš si?

Každý den jsem pracoval na tom, abych se dostal do nejvyšší ligy. Chtělo to čas a vytrvalost. Věřím, že si to zasloužím a mám na to. Těším se na prvoligový fotbal. Budu na sobě dál makat, abych nezklamal.

Jsi útočník a s touto úlohou jsi přišel i do Liberce. Jaké góly dáváš nejraději?

Je mi jedno, jestli hlavou nebo nohou. V druhé a třetí lize jsem ale hodně gólů vstřelil hlavou.

Jaký dojem na tebe udělal trenér Hornyák při prvním tréninku?

Trénink byl dobrý. Je potřeba vždy poslouchat trenérovy pokyny, jakou hru chce preferovat a snažit se to co nejlépe plnit.

Rozhovor děláme v češtině, což je pro cizince velmi těžký jazyk. Jak ty ses ho naučil?

Aby bylo co nejjednodušší žít v cizí zemi, je potřeba umět tamní jazyk. Mám dar, že se učím cizí řeč velmi rychle, díky tomu se mi tu žije lépe.

Můžeš nám shrnout, jak ses dostal z tvé rodné země až do Liberce?

Neměl jsem to jednoduché. Nejprve jsem se dostal na Ukrajinu, odtud na Slovensko, kde jsem hrál také fotbal. První profesionální angažmá přišlo až tady v České republice. Zabydlel jsem se v Praze, kde jsem chodil do posilovny, protože to mám rád. Tam jsem potkal pár lidí, kteří se divili, že se domluvím česky a ptali se, odkud vlastně pocházím a co tu dělám. Říkal jsem, že bych tu chtěl hrát fotbal a jestli mi mohou pomoct sehnat angažmá. Povedlo se jim sehnat mi angažmá ve třetí lize v týmu Loko Vltavín. Tak to vlastně celé začalo. Chtěl jsem jít výš a naučil se, že v životě musí být člověk trpělivý. Poté jsem přestoupil a začal hrát za České Budějovice druhou ligu. Teď jsem ve Slovanu, který hraje nejvyšší soutěž a udělám vše pro týmový úspěch.

Čím bys navnadil fanoušky Slovanu?

V předchozích klubech jsem měl s fanoušky dobrý vztah. Vždy makám na 100 % a oni to poznají. Chci předvádět fotbal, který umím hrát a věřím, že mě budou mít rádi.

Měl jsi už čas si prohlédnout město?

Ještě bohužel ne, ale bude se mi tu líbit, protože já mám rád kopce a co jsem viděl, tak kolem celého města je jich dost.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz