Search
Close this search box.

Vzdělávání není otázka věku, jablonečtí senioři to vědí

Zakončení druhého semestru 4. cyklu akademie seniorů proběhlo minulý týden v obřadní síni jablonecké radnice. Vzdělávání seniorů je aktivitou, kterou prostřednictvím Centra sociálních služeb podporuje statutární město Jablonec nad Nisou už několik let. Senioři se vzdělávají v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, informačních technologií, práva, bezpečnosti i psychologie.
Druhý semestr svých seniorských studií zakončilo 38 žen a dva muži. Do pomyslných školních lavic se vrátí znovu v září, aby ve třetím závěrečném semestru vyslechli přednášky na téma zdraví a zdravý životní styl. Pamětní listy, květiny a malé dárečky jim předali náměstek primátora Miloš Vele a zástupkyně ředitelky CSS paní Helena Kůsová.

„Přeji vám do vašeho dalšího vzdělávání hodně zdraví a sil. Dneska, kdyby se člověk nevzdělával, neuměl by si pomalu ani zapnout televizi,“ s nadsázkou přál akademikům Miloš Vele a vzpomínal, že před čtyřmi lety sám seniorům přednášel na téma výpočetní technika. „Pak přišly jiné povinnosti a na tyhle milé aktivity už nebyl čas,“ usmíval se Vele.

Slavnostní okamžik podtrhlo vystoupení pozounistů Brass Jablonec z místní základní umělecké školy a na závěr zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur.

Po obřadu zakončení na akademiky ještě čekala prohlídka Legiovlaku, který v těchto dnech stojí na jabloneckém nádraží. Seniory doprovodil a se zájmem si historii československých legionářů vyslechl i Miloš Vele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient