Search
Close this search box.

Využívá Andrej Babiš krizovou situaci ve svůj prospěch?

Nouzový stav a karanténa hýbe Českem. Uzavřené jsou školy, obchody i úřady. Nikdo nemluví o ničem jiném. Jen málokdo si v záplavě zpráv o koronaviru všiml smrti legendární zpěvačky Evy Pilarové či fenomenální oštěpařky a olympijské vítězky Dany Zátopkové.

Snaží se premiér Babiš této situace využít ve svůj prospěch? Může se zdát, že ano.

Mezi tisíci zpráv o šířící se nákaze se úplně ztrácí zpráva o návrhu zákona předkládaného jím samotným. Podle Transparency International předkládaná úprava zákona o evidenci skutečných majitelů nahrává uspořádání majetku v holdingu Agrofert.

Je to jen náhoda, že takovýto zákon předkládá v době, kdy vlastně nikoho nezajímá?

A je náhoda, že laboratoř na testování koronaviru, která testy prováděla za patnáct stovek, dostala od vlády stopku, zatímco laboratoře patřící do svěřenského fondu Andreje Babiše provádějící testy za tři tisíce, je mohou provádět dál?

Vypadá to podezřele? Podle mnohých komentátorů ano. Podle některých nikoli. Vše má podle nich své vysvětlení. Dokonce i fakt, že mezi nejnutnější potřeby k životu zařadila vláda i květiny.

Květinářství totiž dostala výjimku a mohou prodávat. Proč tomu tak je, se každý může jen dohadovat. Mohlo toto vládní rozhodnutí mít souvislost s tím, že fond Hartenberg, který patří Andreji Babišovi, loni koupil většinový podíl v květinářském řetězci?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient