Využijí čeští florbalisté domácího prostředí k zisku medaile?

Po deseti letech se opět v České republice uskuteční MS ve florbale mužů. Na minulém domácím šampionátu skončili naši hráči šestí, takže je na 95% jisté, že náš tým dosáhne letos na lepší umístění. Nepředpokládá se totiž, že by se mezi dlouhodobě nejlepší čtyřku (Švédsko, Finsko, Česko a Švýcarsko) dokázal vklínit někdo jiný. Čeští florbalisté by se však rádi pokusili získat medaili, i kdyby to měla být „jen“ bronzová, protože dostat se do finále přes dvojblok Švédsko-Finsko by se mohlo povést jen při souhře mnoha okolností.
Jednou z nich by mohla být taktika trenéra Petriho Kettunena, který jako rodilý Fin by mohl vědět jak na Seveřany. Dalším plusem může být soustředění v Tenerife, kterého se tým zúčastnil. Kromě stmelování kolektivu měli možnost čeští florbalisté udržovat fyzickou kondici v lepších povětrnostních podmínkách, než teď panovaly v Čechách. „Víte, v Česku je už ve čtyři hodiny odpoledne tma, chceme vidět sluníčko, připravíme se tam mentálně. Florbal hrát nebudeme, spíš budeme řešit taktiku, zahrajeme si jiné sporty, udržíme fyzičku,“ vysvětlil Kettunen. A za třetí může být velkou výhodou domácí prostředí. Češi florbal milují a dá se očekávat, že vždy zaplní 02 arénu při zápasech domácího týmu. V roce 2014, kdy šampionát hostilo Švédsko, přišlo na zápasy 104 406 diváků. Čeští pořadatelé věří, že se jim toto číslo podaří překonat.

Český tým vstoupí do šampionátu 1. prosince v 18:15 proti Německu. O den později se utká od 17. hodin s Lotyšskem a v úterý 4. prosince se v 19:30 střetne se Švýcarskem.

Nominace českých florbalistů

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice).

Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak