Search
Close this search box.

Využijí čeští florbalisté domácího prostředí k zisku medaile?

Po deseti letech se opět v České republice uskuteční MS ve florbale mužů. Na minulém domácím šampionátu skončili naši hráči šestí, takže je na 95% jisté, že náš tým dosáhne letos na lepší umístění. Nepředpokládá se totiž, že by se mezi dlouhodobě nejlepší čtyřku (Švédsko, Finsko, Česko a Švýcarsko) dokázal vklínit někdo jiný. Čeští florbalisté by se však rádi pokusili získat medaili, i kdyby to měla být „jen“ bronzová, protože dostat se do finále přes dvojblok Švédsko-Finsko by se mohlo povést jen při souhře mnoha okolností.
Jednou z nich by mohla být taktika trenéra Petriho Kettunena, který jako rodilý Fin by mohl vědět jak na Seveřany. Dalším plusem může být soustředění v Tenerife, kterého se tým zúčastnil. Kromě stmelování kolektivu měli možnost čeští florbalisté udržovat fyzickou kondici v lepších povětrnostních podmínkách, než teď panovaly v Čechách. „Víte, v Česku je už ve čtyři hodiny odpoledne tma, chceme vidět sluníčko, připravíme se tam mentálně. Florbal hrát nebudeme, spíš budeme řešit taktiku, zahrajeme si jiné sporty, udržíme fyzičku,“ vysvětlil Kettunen. A za třetí může být velkou výhodou domácí prostředí. Češi florbal milují a dá se očekávat, že vždy zaplní 02 arénu při zápasech domácího týmu. V roce 2014, kdy šampionát hostilo Švédsko, přišlo na zápasy 104 406 diváků. Čeští pořadatelé věří, že se jim toto číslo podaří překonat.

Český tým vstoupí do šampionátu 1. prosince v 18:15 proti Německu. O den později se utká od 17. hodin s Lotyšskem a v úterý 4. prosince se v 19:30 střetne se Švýcarskem.

Nominace českých florbalistů

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice).

Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient