Výtržník vyhrožoval kolemjdoucímu s nožem v ruce, skončil ve vazbě

Policisté z oddělení obecné kriminality o víkendu prověřovali výhrůžky muže na Sušicku. V neděli převzal od komisaře usnesení o zahájení trestního stíhání šestačtyřicetiletý muž z Plzně, který byl obviněn ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování v souběhu s výtržnictvím.

V sobotu 4. srpna tohoto roku po čtrnácté hodině v Hartmanicích na náměstí i v okolí vyhrožoval opakovaně ublížením na zdraví muži ze Sušicka. Útočník měl v pravé ruce nůž a tento orientoval proti tělu muže i jej ohrožoval ve vozidle v otevřeném okně. Předtím podezřelý povalil dopravní značku, řidič jel s vozidlem, kdy zastavil v jeho blízkosti a slovně jej napomenul. Agresivní muž s nožem v ruce mu počal vyhrožovat a provedl i výpad.

Případ byl oznámen na policii a podezřelý muž byl nedaleko místa útoku policisty zadržen, kdy v ruce stále držel nůž a přiznal, že předtím užil pervitin. Provedený test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin.

Muž byl dvakrát obviněn z nebezpečného vyhrožování, pokaždé měl v ruce nůž.

Policie podala podnět na vzetí muže do vazby. Na základě příkazu soudu byl muž v neděli vzat do vazby a převezen do věznice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.