Výtržník před domem sprostě pořvával, skončil na záchytce

V pondělí přijali borští policisté oznámení o muži, který v Boru budil veřejné pohoršení, protože kolem 16:30 hod. v Borské ulici před jedním domem pokřikoval různé vulgarismy. Policejní hlídka, která na místo přijela, s mužem provedla dechovou zkoušku. Přístroj při ní naměřil 1,81 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že hrozila důvodná obava z toho, že bude muž v protiprávním jednání pokračovat, policisté dotyčného zajistili a poté jej eskortovali do protialkoholní záchytné stanice. Jeho jednání kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku a oznámí jej příslušnému orgánu k dalšímu projednání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.