Výtěžek z festivalu Zubrfest poslouží na podporu dárců krve v přerovské nemocnici

Nabídnout kulturní vyžití místním obyvatelům, ale i pomoci potřebným – takové byly cíle letošního čtrnáctého ročníku hudebně-kulturního festivalu Zubrfest, který proběhl v areálu přerovského pivovaru. Kromě toho, že se na akci v polovině června příjemně pobavily stovky návštěvníků, nyní učinili organizátoři také dobrý skutek. Část výtěžku z akce totiž putuje na dobročinné účely, a to konkrétně na podporu Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov, kde poslouží na podporu a propagaci dárcovství krve.

„Krev je nepostradatelným léčivém v medicíně a denně zachraňuje životy. Bohužel dárců krve je neustále nedostatek. Starší odcházejí a mladých nepřibývá. Jsme proto rádi za jakoukoliv podporu dárcovství, ať už jde o finanční příspěvek, drobné dárky pro naše dárce, nebo propagaci myšlenky darování krve,“ říká primář hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Přerov MUDr. Štefan Repovský s tím, že s pivovarem Zubr spolupracuje oddělení již dlouhodobě.

Právě dlouhodobá a pravidelná pomoc je přitom v této oblasti nejcennější. „Stabilní a dlouhodobé spolupráce si vážíme nejvíce, a to jak ze strany sponzorů, tak především dárců krve, kteří se k nám pravidelně vracejí a pomáhají nám řešit případné krizové situace. Takovíto lidé jsou nám, ale především pacientům v ohrožení života, opravdovou oporou,“ dodává MUDr. Repovský.

Slavnostní předání symbolického šeku od pivovaru Zubr na částku 25 tisíc korun proběhlo na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Přerov v úterý 24. července za účasti ředitele pivovaru Ing. Tomáše Pluháčka i místopředsedy představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou patří i Nemocnice Přerov, MUDr. Jiřího Ševčíka. „Za velkorysé gesto a především dlouhodobou skvělou spolupráci ze srdce děkuji a upřímně si přeji, aby nám vydržela co nejdéle,“ uzavřel MUDr. Repovský.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak